Kadrin Karner • 19. mai 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Marati maja müük võib olla aasta suurtehing tehinguks

Marati hoone eksomaniku ASi Prisma Prindi Kinnisvara juht Urmas Osila ütles, et arvatavasti on tegemist ühe selle aasta suurima tehinguga, aga hinda ei soostunud Osila täpsustama.

Osila sõnul tahtis Prisma Prindi Kinnisvara hoonet parendada ja vahepeal oli seal trükikoda. Maja müüki põhjendas Osila kaheti: "Ilmselt kasvati ruumidest lihtsalt välja ja teiseks oli see omanike soov."

Osila lisas, et peab tehingut kasulikuks mõlemale poolele.

"Praegu on seal täitumus 90 protsenti. Tuntumad ja suuremad üürnikud on Tallinki kõnekeskus, Ameerika söögikoht Mack bar-B-Que, piljardisaal," rääkis BPT tegevjuht Eesti Indrek Hääl aripaev.ee-le.

Hääle sõnul ootavad nad juurde eelkõige bürookliente. Endise Marati hoone tehingu hinda ega suurusjärku Hääl poolte kokkuleppele viidates ei avaldanud.

Üürihinnad jäävad tegevjuhi andmetel keskmiselt 120-130 krooni kanti ruutmeetrilt. "Suhteliselt soodsad hinnad," kommenteeris Hääl.

"Meie esimene soov ongi uuendada kiiremas korras hoone fassaad, et luua lisaväärtust üürnikele ja parandada linnapilti sellises tiheda liiklusvooluga asukohas," märkis Hääl.

"Näeme selles hoones suurt potentsiaali. Vaatamata kesklinna lähedusele on siinsed üürihinnad oluliselt alla kesklinna keskmise taseme," kommenteeris Hääl. "Väljast ei oskaks arvatagi, et hoone on seest täielikult renoveeritud ning seal on 5 meetri kõrguste lagedega bürooruumid."

Kaur-Kaspar Kulli, hindamisgrupi juht, atesteeritud hindaja

Ei tahaks uskuda, et Marati hoone tehing jääbki selle aasta suurimaks tehinguks. Ka ajakirjanduses ilmuvate kuulujuttude põhjal võib eeldada, et mõne suuremahulise ja kõrgest hinnaklassist objekti ostu-müügi osas läbirääkimised käivad.

Tehingu võimaliku hinna kohta on keeruline kommentaari anda, sest hoone oli kaetud üürilepingutega ning müügihind oli kindlasti otseselt seotud hoone väljaüürimisest laekuvate üüritulude ning üürilepingute täpsemate tingimustega.

BPT on Eesti turul kogenud kinnisvarasse investeerija ja seetõttu arvan, et halba tehingut nad enda jaoks ei teinud. Hoone on hästi nähtav, kuid üks puudus sellel kompleksil siiski on - juurdepääs on veidi keeruline.

Ruben Gornischeff, Uus Maa Kinnisvarakonsultantide OÜ

Hea asukoht, objekti suur maht, keskmisest madalam üüritase ja täiendav arenduspotentsiaal on märksõnad, millega Marati Maja all tuntud kinnisvaraobjekti võiks iseloomustada.

Uus Maa Kinnisvarakonsultantide OÜ ei saa tehinguhinda konfidentsiaalsusele viidates kommenteerida, tehing toimus turuhinnaga.

Käsitletava kinnisvaraprojekti ostu näol on tegemist pikaajalise investeeringuga, mille eesmärk on teenida üüritulu, seetõttu oli loomulik, et ostjaks oli rahvusvahelise taustaga kinnisvarainvestor.

Objekti ostmise vastu tundsid huvi mitmed kinnisvara- ja investeerimisettevõtted, BPT eeliseks oli kiire tegutsemine, konkreetsus ja tugev finantsseis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt