Saku Õlletehase tulemused näitasid pööret allapoole

Oluline mõjur erinevuseks puhaskasumis eelmise ja jooksva aasta esimeses kvartalis on tulumaksukulu, teatas firma börsile.

Vastates küsimusele, millal saab A. Le Coqist Eesti suurim õllefirma, ütles Saku Õlletehase finantsdirektor Inga Kuusik, et suurimaks jääb ikka Saku. "Enne läheb jumala päike looja, kui Lutsu tsiteerida. Suurimaks õlletootjaks jääb see, kellele on pikemad traditsioonid ja kvaliteetsem õlu. Ja selleks jääb ikkagi Saku," oli Kuusiku kommentaar.

Kuusik ütles, et laoseisu suurenemise põhjus on selles, et praegu valmistutakse hooajaks. Tema sõnul on Sakus sisseostu- ja tootmistsükkel korraldatud kõige ratsionaalsemal viisil. "Seetõttu pole karta, et meil poleks kaupa kuskile panna," möönis ta.

Müügipiirangud ei puuduta mittealkohoolseid jooke, mis on ettevõtte teine oluline tootekategooria. "Saku ootab edasist müügimahtude kasvu ning suure suvehooaja algust. Praegu on näha, et meie ettevalmistused on igati õigustatud," oli juht optimistlik.

Esimeses kvartalis kasvasid Saku Õlletehase tööjõukulud 15 protsenti. Kuusiku sõnul ettevõtte tööjõukulude kasv on olnud kooskõlas kogu Eestis valitseva trendiga. "Olukorda, kus tööjõudu on keeruline leida ja kulutused sellele kasvaksid, muudab majanduse jahenemine," märkis ta.

Esimeses kvartalis vähenes Saku Õlletehase maksude-eelne kasum 16%. Kogu jooksva aasta kasumi kahanemist juht prognoosida ei soovinud. "Ei saa oma positiivseid ootusi teiega jagada, kuna oleme börsiettevõte," ütles ta vaid.

A. Le Coq Õlletehase tegevjuht Tarmo Noop ütles aripaev.ee-le, et Saku Õlletehase tulemused on head ning ta isiklikult ootas hullemaid tulemusi. "Mis neil ikka muud öelda on," muigas Noop Saku põhjenduste peale, et Tallinnas kehtib "keeluseadus", majandus jahtub ning tööjõud kallineb. "Need tegurid mõjutavad meid ka," lisas ta.

Õlletööstur märkis, et õlle joomine üldse on vähenenud ning aktsiisi tõus lööb just odava ja kange õlle hinda. Noop möönis, et puhtalt õlleturul on nad Sakust veidi maas ning ilmselt ei ületa nende õllemüük ka sel aastal Sakut. Muude jookide osas on olukord vastupidine.

Saku Õlletehase esimese kvartali tulemused olid üsna tagasihoidlikud. Õlle, siidri ja long-drink'i müügi käive kahanes mullu sama perioodiga võrreldes. Müük teistes valdkondades kasvas nagu varasemateski kvartalites. Saku rasked ajad õllemüügi osas on alles ees. Eelkõige müügipiirangute ja kasvava maksuaktsiisi tõttu. Järgmised kaks põhikvartalit näitavad ettevõtte suutlikkust praeguses olukorras toime tulla. Saku Õlletehase aktsia hinnasiht on ülevaatamisel.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt