Kolme päevaga Mahtrasse

Christel Karits 30. mai 2008, 00:00

Paigal Mahtra on eestlaste mälus eriline koht. 1858. aastal toimunud ühepäevasest talurahvavastuhakust - Mahtra sõjast - sai Eduard Vilde sule abil rahvusliku ajaloo sümbol. Tänavu 2. juunil möödub Mahtra sõjast 150 aastat.

Pidades kalliks ja väärtustades oma kodukoha ja riigi ajalugu ning traditsioone, toimub Rapla maakonnas Juuru vallas 30. maist kuni 1. juunini juubelipidustuste sari "Kolme päevaga Juurust Mahtrasse".

See on ajaloolis-kultuuriline rännak tantsu, laulu ja lugemisega.

Täna kell 15 avatakse Juurus Mahtra Talurahvamuuseumis näitus "Mahtra sõda 150. Traditsioonid ja tähendused". Õhtul kell 19 saab aga Eeru kõrtsi juures alguse Eduard Vilde romaani "Mahtra sõda" lavastatud ettelugemine, mis kestab kuni järgmise päeva pärastlõunani.

Publiku ees astuvad üles nii professionaalsed näitlejad kui ka 70 erinevas vanuses ja erinevatest paikadest pärit lugejat.

Ette kantakse terve romaan ja seda ilma vaheaegadeta. Lavastaja on Ago-Endrik Kerge, kunstnik Liina Pihlak, muusikaline kujundaja Viive Ernesaks.

Pärast romaani lõppu 31. mail kell 15 algab Juurust Mahtra sõjaväljale Mahtra rahvajooks. Kell 18 saab samas alguse Raplamaa laulu- ja tantsupidu "Mis maa see on".

Laulupeo lavastab Elve Ruus, tantsupeo Riho Pohla, vahetekstid Margus Mikomägilt, üldjuht Tiivi Lepik. Altla mõisas toimub aga laupäeval ja pühapäeval käsitöö-, vanavara- ja kunstilaat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing