Anne Oja • 29. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Rüütmanniga tülli pööranud äripartner nõuab miljoneid

AS Kommest Auto andis Urmas Põllu Peugeot'de transiidifirmale 22,5 miljoni kroonise võla kustutamiseks aega 21. aprillini. PP Int Grupp on võlgu Kommest Auto kontserni kuuluvatele firmadele. Põld pole tänaseni raha ära maksnud.

Kommest Auto kontsern pole PP Int Grupi ainus võlausaldaja. Peugeot'de transiidifirma võlgneb kümneid miljoneid kroone pankadele ja neid laene käendas kas Toomas Rüütmann ise või tema firmad.

"Ma ei hakka seda kommenteerima, kaks firmat teevad lihtsalt omavahel äri," tõrjus Põld närviliselt. "Ikkagi 2500 autot aastas. Selles äris on olnud erinevaid situatsioone." Ta seletas, et miljoninõuded ja nendega kaasnevad ähvardused on äri loomulik osa.

"Mul on ka nõuded ja mitte ainult Kommest Auto vastu. Mul on talle (Toomas Rüütmannile - toim) vastunõudeid samasuguses summas," rääkis Põld ärritunult ja andis mõista, et tal on oma trumbid. Põld jättis täpsustamata, kas ta mõtleb Kommesti Peugeot'de müüki Prantsusmaal.

Tallinnas Paldiski maanteel tuunitud Mercedeseid, BMWsid ja Porschesid müünud autosalong sulges uksed, sest majaomanik viskas Põllu võlgade pärast salongist välja, kirjutas Delovõje Vedomosti. Mai keskpaigani kuulus lõviosa TortugaCarsist Urmas Põllu firmale PP Int Grupp. Firma väikeomanikud Anton Suvorov, Andrus Mõsovski ja German Rumjantsev peavad praegu rinda pistma uue suuromanikuga, kelleks on pankrotihaldur Indrek Lepsoo.

TortugaCarsi osaluse müügi kohta ütles Põld, et see oligi nii mõeldud ja nüüd tegeleb ta hoopis uute asjadega. Põld lisas, et TortugaCars pole kellelegi võlgu jäänud ja et rendilepingu ülesütlemise avaldusele alla kirjutanud ASi Nucleus juhatuse liige Dmitri Drajev (Optimera Estonia tegevdirektor - toim) olla tema ees isegi juba isiklikult vabandanud.

TortugaCarsi väikeomanik Anton Suvorov ütles, et tal pole ülevaadet Urmas Põllu võlgadest ning ta ei saa rääkida ka põhjustest, miks Põld firma omanikeringist lahkus.

"Firma (TortugaCars - toim) pole raskustes. See oli planeeritud müük," ütles Suvorov omanikuvahetuse kohta napilt.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt