ERGO Kindlustus pressib liikluskindlustuse hinda alla

Kaisa Tahlfeld 03. juuni 2008, 00:00

Salva Kindlustuse ASi kindlustusdirektori Urmas Kivirüüdi sõnul sunnib ERGO neid otsustama.

"ERGO on võtnud julge turgu suunava sammu. Juhul kui nemad on piltlikult öeldes meist viis protsendipunkti efektiivsemad, siis meil on variant, kas minna nendega kaasa või ollagi 5 protsenti kallimad," kommenteeris Kivirüüt ERGO plaani.

Kivirüüt ütles aripaev.ee-le, et ei taha spekuleerida, kumb variant on tõenäolisem. "Aeg annab sellele kindlasti kiiresti arutust," sõnas ta.

"Rebimine on üsna tihe. Isegi nii tihe, et eelmisel aastal rebis turg ennast 145 miljoni kroonisesse kahjumisse. Selle aasta esimeses kvartalis on olukord natukene paranenud, kuid liikluskindlustus on pigem sotsiaalne teenus, kus raha jagatakse ümber. Kindlustusseltside jaoks see väga suur kasumiallikas ei ole," märkis Kivirüüt turuolukorra kohta.

ERGO Kindlustus toob maakleritasude vähendamise põhjuseks soovi vähendada hinnatõusu survet. "Soovime ühtlustada maaklerite kanali ja meie oma müügikanali kulud liikluskindlustuse müümisel, et suurendada ettevõtte sisemist efektiivsust ja vähendada survet liikluskindlustuse hinnatõusuks. Praegu on liikluskindlustus jätkuvalt kahjumit tootev liik avariide rohkuse ning ravi- ja remondikulude suurenemise tõttu," märkis ERGO Kindlustuse juhatuse liige Sergei Vahnitski.

ERGO otsusest võidavad Vahnitski hinnangul kliendid. "Vähendades maaklerile makstavat vahendustasu, võidavad kokkuvõttes kliendid, sest selliselt väheneb vajadus tõsta liikluskindlustuse tariife. Loodan, et ERGO eeskuju järgivad ka teised kindlustusseltsid ja liikluskindlustuse tariifide tõstmise asemel keskenduvad vahenduskanalite efektiivsemale juhtimisele," lausus Vahnitski.

Praeguse seisuga teistes sektorites Vahnitski sõnul vahendustasusid plaanis kärpida ei ole, samuti pole plaanis maaklereid koondada.

If Eesti Kindlustuse juhatuse esimehe Andres Sooniste sõnul annab ERGO plaan turule positiivse sõnumi. "Kuna liikluskindlustuse turg on ligikaudu aasta olnud kahjumis, siis liikluskindlustuse hinnatõusust on kasu saanud ennekõike maaklerid. Fikseerimata vahendustasu korral suureneb proportsionaalselt ka reaalselt saadav vahendustasu," ütles Sooniste. Ta ei välista, et see käik võib kaasa kutsuda ka teiste turuosaliste samalaadse käitumise.

Sooniste nõustus, et liikluskindlustuse turul võib kvaliteet tiheda rebimise käigus kannatada saada.

"Madal hind liikluskindlustuse poliisi ostuhetkel võib osutuda Pyrrhose võiduks siis, kui jõutakse esimese kahjuni, mil võivad tekkida probleemid kahju hüvitamisel," möönis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing