Ebaõigete andmete ümberlükkamine

ÄP 04. juuni 2008, 00:00

29.09.2006. ajalehes Äripäev avaldatud artiklis "Keilas tegutseb Ossipenko kloon" avaldati järgmised ebaõiged andmed: "Küll sattus ta (Tiit Mae) altkäemaksu võtmise eest vanglasse" ja "Küll on uurimisorganid uurinud tema (Tiit Mae) üle jõu elamist ja riigi raha riisumist, kuid tulemusteta.".

Kohus leidis, et hageja kohta avaldatud lauses "Küll sattus ta (Tiit Mae) altkäemaksu võtmise eest vanglasse" sisalduv on ebaõige faktiväide. Tiit Mae ei viibinud vanglas altkäemaksu võtmise eest. Balti sõjaväeringkonna sõjatribunali 1985. aasta otsuse kohaselt tunnistati Tiit Mae süüdi dokumentide ametialases võltsimises omakasupüüdlikel eesmärkidel, mitte altkäemaksu võtmise eest. Ainuüksi asjaolu, et Tiit Maele määrati ENSV kriminaalkoodeksi paragrahvis 166 nimetatud kuriteos kuue kuu pikkune vabadusekaotus, ei õigusta seda väidet siduma altkäemaksu võtmise kui kuriteoga, nii nagu on see mõistetav lugejale.

Samuti tuleb ebaõigeks lugeda faktiväites "Küll on uurimisorganid uurinud tema (Tiit Mae) üle jõu elamist, küll riigi raha riisumist, kuid tulemusteta" sisalduv.

Äripäev esitas asjaolu õigsuse tõendamiseks kaitsepolitseiameti komissari Henno Kuurmanni 13.12.2006 vastuse Äripäeva järelepärimisele, millest nähtub, et kontrolliti hageja 2003. ja 2004. aastal esitatud majanduslike huvide deklaratsioone, kuid rikkumisi ei tuvastatud ja 29.09.2004 väärteomenetlus lõpetati.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing