Sõerd: Sylvesteri loole kriips alla

Kaisa Tahlfeld 04. juuni 2008, 00:00

"Minu soovitus oleks pigem jätta apellatsioonkaebus tegemata, sest praegu on tekkinud olukord, kus maksumaksja on süüdistanud maksuhaldurit sõnamurdmises ja järjepidevuse puudumises. Teiseks on vahepeal kohtupraktika edasi arenenud," lausus Sõerd, lisades, et tal pole olnud võimalik tugineda kohtuotsuse argumentidele, sest see otsus on miskipärast salastatud.

"Edasivaidlemine on väga suure riski võtmine, eriti olukorras, kus tagastusnõue on pretsedenditult suur," lausus Sõerd.

Praegu lubab seadus maksuhalduril eelotsuseid teha ja need on ametnikele siduvad. Sõerdi sõnul muudeti seadust just Sylvesteri juhtumi tõttu ja see on juba ka maksupoliitikat mõjutanud. "Aga Sylvesteri kohtuotsus võib omada kohtupraktikale ka laiemat mõju, selles pole mingit kahtlust," kommenteeris Sõerd.

Maksumaksjate liidu juhatuse esimees Lasse Lehis oskas Sylvesteri endised omanikud tulumaksust vabastanud kohtuotsust oodata.

Lehise sõnul on selles kohtuasjas veel vara seisukohta võtta. "Las see vaidlus lõpeb enne ära. Oleme sellega kursis ja meie oma juhatuse liige oli seal kohtus ka esindaja (Ivo Raudjärv - toim). Võin öelda, et üllatusena eilne kohtuotsus küll ei tulnud," märkis ta.

Lehis oli kindel, et maksu- ja tolliamet kaebab kohtuotsuse edasi. "Ma ei teagi sellist olukorda, kus nad poleks edasi kaevanud. See ei maksa neile ju midagi, nad ei riski millegagi," lausus ta. "Ja kui nad ei kaeba edasi, võib neile hiljem ette heita, et näed, oleksite kaevanud, oleksite võitnud."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing