Lemmi Kann • 10. juuni 2008
Jaga lugu:

Kommest jäi Peugeot maaletooja staatuseta

Läbirääkimised uue maaletooja leidmiseks on lõpusirgele jõudmas ja favoriit on Skandinaavia suurim automüüja K. W. Bruun Import.

"Jah, Eesti jaoks tähendab see meie lepingu lõppemist Kommest Autoga," kinnitas Peugeot' tehase esindaja Martin Alleiteau Äripäevale. Veel mai lõpus Kommest Auto ostust huvitatud ärimees Hillar Teder ütles eile, et Reval Auto huvi Kommesti vastu sai otsa kolm nädalat tagasi, kui Peugeot' tehas lõpetas senise maaletoojaga lepingu.

"Meid huvitasid aktsiad niikaua, kuni Kommestil oli leping. Nüüd, kui seda lepingut enam pole, ei ole ka meil enam huvitav," sõnas Teder.

Oma huvist Peugeot' maaletooja õiguste ja Kommest Auto aktsiate vastu ütles eile tegevjuhi Jussi Pärnpuu suu läbi lahti ka Saksa Auto. Lood Kommestiga on Pärnpuu sõnul nii segased ja läbipaistmatud, et mees ei soovinud arvata, keda ettevõtte aktsiad huvitada võiksid, ega tahtnud ennustada uut Peugeot' maaletoojat.

Võimaliku investorina on ajakirjandus nimetanud Taanis ja Rootsis Peugeot'sid müüvat K. W. Bruun Importi. "Tahab, valib skandinaavlased. Tahab, valib kellegi teise," kommenteeris Teder.

Alleiteau ütles, et läbirääkimised maaletooja leidmiseks on lõpule jõudmas ja Taani firma K. W. Bruun Import on tugevalt pildil. Siiski pole taanlased ainsad võimalikud partnerid. Valiku loodab Alleiteau teha juulis.

Kommest Auto juhatuse liikme Toomas Rüütmanni sõnul oleks taanlaste tulek Eesti autoturule suurepärane. "Nende maht on sama suur kui Eesti autoturg kokku," ütles ta. K. W. Bruun müüb aastas ligi 40 000 sõidukit ehk kolmandiku rohkem kui Eestis mullu sõidukeid kokku. Kontserni käive oli tunamullu 11,76 miljardit krooni.

Eile pani SEB Toomas Rüütmanni firmale OÜ TR Majad kuuluvad Kommest Auto aktsiad müüki.

Enampakkumisel läheb SEB nõude katteks määramata alghinnaga müüki OÜ TR Majad võlakirjade tagatis, Kommest Auto 232 945 aktsiat nimiväärtusega 23 294 500 krooni ehk kogu aktsiakapital.

Kuna TR Majad investorite nõudel võlakirju enne tähtaega ei lunastanud, nõudsid investorid SEB-lt tagatise müüki, selgitas SEB õigusdivisjoni juht Maarja Leppik-Niineväli.

Müügist saadud raha kannab SEB proportsionaalselt investoritele. Võlakirju oli ligi 50 investoril. 40 juriidilise investori hulgas on Hansapanga, SEB ja Sampo pensionifondid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas