Gazprom hoiatab energia-NATO eest

Sirje Rank 13. juuni 2008, 00:00

Leipzigis, kus tähistati 35 aasta möödumist Vene gaasitarnete algusest Saksamaale, ütles Miller, et Euroopa Liitu ootavad tõsised tagajärjed, kui see loob Venemaa gaasifirma vastu energia-ala NATO. Viide oli vastutorge lääneriikide kriitikale, et Venemaa on moodustamas gaasi-OPECit.

"Parimal juhul viib energia-ala politiseerimine kulukate moonutusteni turul," ütles Miller. "Halvima stsenaariumi korral oleksid tagajärjed palju ohtlikumad," vahendas agentuur Bloomberg.

Euroopa Liit seevastu riskib jääda vajalike investeeringuteta, kui jätkab oma kava elluviimist, mille eesmärk on gaasi tootmise ja tarnimise lahku lüüa. "Euroopa Komisjoni soovitused vertikaalse ülesehituse lammutamiseks ei julgusta energiainfrastruktuuri investeerima," ütles Miller.

"Gazprom koordineerib oma tegevust sama meelt eurooplastega eurokraatide veenmiseks, et need ei kehtestaks Gazpromi-vastaseid tingimusi," ütles Miller päev varem Prantsusmaal. "Muidu ei terenda horisondil mitte energiadefitsiit, vaid kontinendi deindustrialiseerimine."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:36

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing