Sirje Rank • 12. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Gazprom hoiatab energia-NATO eest

Leipzigis, kus tähistati 35 aasta möödumist Vene gaasitarnete algusest Saksamaale, ütles Miller, et Euroopa Liitu ootavad tõsised tagajärjed, kui see loob Venemaa gaasifirma vastu energia-ala NATO. Viide oli vastutorge lääneriikide kriitikale, et Venemaa on moodustamas gaasi-OPECit.

"Parimal juhul viib energia-ala politiseerimine kulukate moonutusteni turul," ütles Miller. "Halvima stsenaariumi korral oleksid tagajärjed palju ohtlikumad," vahendas agentuur Bloomberg.

Euroopa Liit seevastu riskib jääda vajalike investeeringuteta, kui jätkab oma kava elluviimist, mille eesmärk on gaasi tootmise ja tarnimise lahku lüüa. "Euroopa Komisjoni soovitused vertikaalse ülesehituse lammutamiseks ei julgusta energiainfrastruktuuri investeerima," ütles Miller.

"Gazprom koordineerib oma tegevust sama meelt eurooplastega eurokraatide veenmiseks, et need ei kehtestaks Gazpromi-vastaseid tingimusi," ütles Miller päev varem Prantsusmaal. "Muidu ei terenda horisondil mitte energiadefitsiit, vaid kontinendi deindustrialiseerimine."

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt