ÄP fototoimetus • 12. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Turismiuudised

Suurbritannia suurim ja kõige kiiremini kasvav hotellikett Premier Inn kuulutas sel nädalal välja oma ambitsioonikaima plaani - rajada esimene hotell Kuu pinnal.

Selleks on firma ostnud Kuul veidi enam kui 4000 ruutmeetri suuruse krundi ning insenerid ja disainerid juba töötavad hotelli loomise kallal.

Premier Inni ulmeline projekt peaks firma teatel teostuma 25 aasta jooksul.

Kosmoseturism on üha enam käeulatuses. Kui esimesed oma raha eest kosmosesse sõitjad maksid selle eest 20-25 miljonit dollarit, siis nüüd saab end lennule kirja panna ka juba sada korda väiksema summa eest.

Lennundusallianss oneworld hakkab lähikuudel esimesena müüma mitut lennufirmat hõlmavaid ümbermaailmalennu pileteid internetis. Pileteid saab osta alliansi veebist ja liikmeslennufirmade kodulehtedelt.

Reisija võib ümber maakera rändamiseks kasutada kümmet alliansi täisliiget ja enam kui 20 partnerlennufirmat. Seni sai ümber ilma lendamiseks marsruudi ja ajakava arvutis paika panna, ent piletite eest tuli maksta reisibüroodes või lennufirmade esindustes.

Kolme maailmajao oneworldi ümberilmareis algusega Tallinnast maksab ligi 29 000 krooni, nelja kontinendi puhul on hind üle 35 000 krooni.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt