Romet Kreek • 15. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Läti börsile võib tulla uustulnuk Elko

Unibanka lahkumise järel uinunud Riia börsil võib toimuda heal juhul taas uus aktsiate avalik pakkumine.

Nimelt on Läti käibelt suurim arvutite hulgikaupmees Elko Group otsimas raha tegevuse laiendamiseks Ida-Euroopas. Selleks võidakse müüa osalus mõnele investorile või teha aktsiate avalik pakkumine.

Elko finantsdirektori Svens Dinsdorfsi sõnul on sel aastal tarvis täiendavalt 40-50 miljonit dollarit käibekapitali.

Ettevõte käive kasvas 357 miljonilt latilt sel aastal 525 miljonile latile. Ettevõtte käibest 74 protsenti tuli Venemaalt ja Ukrainast, kuhu müüakse sülearvuteid, mälu ja protsessoreid.

Ettevõtte sõnul kasvavad kundede nõudmised ja kasvab nende käivegi. Nüüd on ettevõttel aga probleem - kuidas seda kasvu rahastada? Selleks aastaks on ettevõte prognoosinud vähemalt kümneprotsendist käibe kasvu.

"Kui Elko tuleks Riia börsile, oleks selle mõju tohutu," ütles Hansabanka maakleriteenuse juht Janis Ogsts Bloombergile. "Nad kasvavad päris kiiresti ja peavad selle eest maksma. Elko oleks üks parimaid ettevõtteid Riia börsil."

Kuid pole kindel, et aktsiate pakkumise korral aktsiad just Riia börsile jõuaksid. Alternatiiviks oleks Londoni alternatiivturg, Varssavi börs või muud börsid. Samas osaluse müük ühele investorile toimuks ajaliselt kiiremini kui avalik pakkumine.

Kui Tallinna börsile ega alternatiivturule uusi aktsiad ei tule - ettevõtetel ei ole tarvis lisaraha aktsiakapitali laiendamise näol -, siis rõõmustagem selle üle, kui Läti börsil tekib midagi ehk ostuväärset.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt