Romet Kreek • 18. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Olympicu aktsias kasvasid panused

Eile toimus kõvasti tehinguid kasiinokompanii Olympic EG aktsiaga, kokku 144.

Vaatamata arvukatele tehingutele tuli aktsia käibeks vaid 4,4 miljonit krooni. Aktsia hind tõusis seitse protsenti, 35,83 kroonile ehk 2,29 eurole.

Mis pani investoreid nii arvukalt tehinguid tegema ja viskas aktsia hinda? Arvatavasti põhjaõngitsemine. Investorid eraldavad terasid sõkaldest - ostes oma lemmikaktsiaid. Kas aktsiad on vara osta või mitte, seda saab teada ainult tulevikus.

Suurima, 11,6 mln kroonise päevakäibega, esines Arco Vara aktsia. Sulgemishind oli sama, mis päev varem ehk 12,05 krooni (77 eurosenti).

Eile toimus Baltika aktsionäride üldkoosolek. Teiste päevakorrapunktide hulgas anti ka teada, et oodatakse sel aastal varasemast prognoosist väiksemat käivet. Varasema prognoosi kohaselt oleks käive pidanud kasvama 13 protsenti, 1,3 miljardile kroonile.

Uue prognoosi järgi oodatakse käibe 5protsendist kasvu, 1,2 miljardile kroonile. II poolaastal plaanib Baltika avada 12-17 kauplust ja sulgeda 4-8. Samal ajal peaks jaemüügi kasvuks tulema 10-12 protsenti, kuid hulgimüük kahanema viis protsenti.

Rõõmu see uudis ei tee, aga parem teatada ebameeldivatest uudistest enne, kui need teoks võivad saada.

Baltika aktsia maksis börsi sulgemise aegu 32,86 krooni ehk 2,10 eurot.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt