Jaga lugu:

Kas asjalood on tõesti nii hullud?

Sel nädalal sai Tallinna börs endale viimaks ka esimese alla kümnekroonise aktsia: Arco Vara väärtpaber kaotas kahe viimase börsipäevaga peaaegu kaksteist protsenti hinnast ja sulgus eile 9,23 kroonil. Kinnisvaraarendaja kõrval ehtisid teistegi aktsiate liikumisi punased allapoole suunatud nooled. Selle kõige tõttu suruti börsiindeks taas kord rohkem kui viimase kolme aasta madalaimale tasemele.

Selliste liikumiste peale hakkavad juba põnevad küsimused tekkima: näiteks Arco Vara kahepäevane kiirkukkumine paneb mõtlema, kas ettevõtte lood on tõesti niivõrd halvaks kiskumas.

Muidugi, kinnisvara on tõesti üks valusamaid hoope korjav haru ja tõepoolest ei ole Arco Vara lähikvartalite tulemustest ka midagi rõõmustavat oodata, ent taoline lausmüük tundub küll liiale minevat. Arco Vara projektide väärtus ehk kinnisvarainvesteeringute ja varude maht oli esimese kvartali lõpu seisuga kokku üle kahe miljardi krooni, raha oli ettevõttel pea pool miljardit krooni.

See tähendab, et likviidsuse pärast ei tasuks veel muretseda. Omakapital küündis üle 1,9 miljardi krooni. Eilne Arco Vara turuväärtuseks hindasid investorid aga vähem kui 0,9 miljardit krooni. Tasakaal hakkab ära kaduma.

Kuna Arco Vara aktsiakäive oli eile üle kuue miljoni krooni, võib selle müügi taga olla ka mõni sundseisus fond.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas