Ilmastikukindel mõtteviis

Tea Taruste 18. juuli 2008, 00:00

Ilm Eestis on sel suvel erakordselt... masendav - pidevalt langeb taevast piisku ja taevas on hall. Eneseirooniliselt meenutan aastatagust Austraalias viibimist, mil kuumalt kiirgava päikese ette pilvi soovisin. Ilm pole muidugi ainus, millega on oma tuju ja päeva võimalik rikkuda. Meedia negatiivsed posimised, langev-langev-langev majandus ja kõik need hirmud, mida see langus kaasa võib tuua.

Nii et õiget ilma nagu polekski. Või siiski? Vihmast rääkides ehk meenub see kooliaegne augustiõhtu, mil soe vihmasabin su kõrvatagusedki märjaks sadas, aga sul ei tulnud pähegi kummikuid jalga panna või varju joosta. Kui ei meenu, siis nädala pärast Sõpruses linastuv "Suvevihm" ehk tuletab meelde.

Ilmastikukindlat mõtteviisi vajavad väga ka need, kes suve arvukatest välisüritustest osa plaanivad võtta. Viljandi pärimusmuusika festival algab 24. juulil ja selleks ajaks targad ilmauurijad päikesepaistelisi päevi ei luba. Ainus võimalus - nautida seda, mis ON! Head muusikat, sõbralikke nägusid, toredaid kohtumisi! Vihma trotsimiseks võiks proovida enese kuivakstantsimist ja köhakartuse peletamiseks näiteks kuuma grokki.

Võiks arvata, et tänavune suvi peletab paljud eestlased piiri taha, ent kiire küsitlus tutvusringkonnas näitas, et enamik eelistab eestimaist. Pikemad päikeseotsingud jäetakse sügistalve. Pealegi, sume august ja võimalik vananaistesuvi on ju veel ees!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:55

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing