Turvafirmad on enam valmis kaitseks kuritegevuse tõusu

Hille Tressum 01. august 2008, 00:00

Seoses sellega ootavad turvateenust pakkuvad ettevõtted ka töömahu suurenemist.

"Kindlalt peab paika väide, et ebaausalt raha teenimise kiusatus kasvab majanduslanguse ajal," kommenteeris Caesari Turvateenistuse ASi juhatuse esimees Eduard Rodtšenkov.

Turvafirma G4S pressiesindaja Katrin Paasi sõnul on täiesti loogiline, et majanduslanguse tõttu võib kuritegevus suureneda, jätkuvalt on kurjategijate lemmiklinn Tallinn.

"Kitsastes majandusoludes jäävad eelkõige tööta just kvalifikatsioonita inimesed, kes on altimad ka kuritegevusega oma majanduslikku olukorda leevendama," ütles Paas.

Turvafirma esindaja sõnul on ettevõte tänavu eriti suurt tähelepanu pööranud sularahaga tegelevate firmade turvalisusele.

"Turvatöötajate koolitusel rõhutakse sellele, et häirele minnes võib ees oodata relvastatud kurjategija," lisas Paas.

Igakuisest statistikast Paasi sõnul kuritegude kasvu viimasel ajal märgata pole, kuid ta tõi välja, et sooritatud kuriteod on muutunud jõhkramaks. "Kasvanud ei ole mitte tabatud kurjategijate arv, vaid sooritatud kuritegude jõhkrusaste," selgitas Paas.

Justiitsministeeriumi sõnul pole aga majanduskasvu kahanemine Eestis praegu kuritegevust suurendanud.

Ministeeriumi kriminaalteabe ja analüüsi talituse juhataja Mari-Liis Sööt ütles, et kuritegevuse tase on pikk protsess, mida ei mõjuta üksnes majandusnäitajad, seetõttu ei ole arvudes mingeid märgatavaid muutusi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing