Hille Tressum • 3. august 2008
Jaga lugu:

Sedini Kohila vineerivabriku enampakkumine kukkus läbi

Reedel kell 15 kukkus Baltic Panel Groupi Kohila vineerivabriku enampakkumiste esitamise kell. Pankrotihaldur Andres Hermeti sõnul sobiva hinnaga ostjat esimesel ringil ei leitud. "Huvi tehase vastu oli aktiivne, kuid selle hinnaga pakkumist ei laekunud," sõnas Hermet.

Hermeti sõnul vaadatakse alghind tuleval nädalal uuesti üle ning objekt läheb teisele ringile, mis kestab kuni augusti lõpuni. Kui palju hinnas järele antakse, Hermet öelda ei osanud.

"Kokku laekus meile neli pakkumist. Kaks Venemaalt, millest üks Läti investeerimispanga kaudu ning teine otse ettevõttelt, kes on ka varem tehasesse puitu tarninud. Üks pakkumine tuli Soomest ja üks Rootsist," rääkis Hermet potentsiaalsetest kosilastest.

Hermet lisas, et ükski huvitatu ei olnud siiski valmis nõutud hinda pakkuma. Samuti tõdes ta, et enampakkumise korraldamiseks ei olnud just kõige sobivam aeg, sest paljud on puhkusel ning äritegevus soikus.

"Uus enampakkumine, mis kestab kuni augusti lõpuni, tuleb kindlasti parem. Siis on asjad juba kiiremas tempos liikuma hakanud," lausus Hermet.

Pankrotihaldur väitis, et Kohila vineeritehase vastu tundis huvi ka Otepääl puidutehast omav rahvusvaheline kontsern UPM-Kymmene.

"Ega nemadki soovi enda kõrvale konkurenti, kuid Kohila tehas tundus liiga suurena ning ka hind, mida küsitakse, liiga krõbe," rääkis Hermet, lisades, et eelnimetatute kõrval käivad praegu läbirääkimised ka Hiina kaubanduskojaga, kes samuti oli vabrikust huvitatud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas