ÄP fototoimetus • 12. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Uudised

Tallinna linnavalitsus teatas, et lähiajal algavad Suur-Sõjamäe-Järvevana viadukti ehitustööd. Tööde lõpetamise tähtaeg on 30. september 2009.

Ülemiste liiklussõlme probleemide osaliseks lahendamiseks rajatava viadukti projekteerimise ja ehituse maksumus on 38 miljonit krooni. Rajatav ühesuunalise liiklusega kaherajaline ja 85 meetri pikkune viadukt kulgeb üle Tartu mnt Suur-Sõjamäe tänavalt Järvevana teele.

Riigile kuuluv AS Saarte Liinid sõlmis laupäeval 38,8 miljoni kroonise lepingu Heltermaa sadama kaide rekonstrueerimiseks konsortsiumiga, kuhu kuuluvad OÜ Sherman, AS Rand ja Tuulberg ja OÜ Veralux Ehitus.

Tööde valmimise tähtaeg on 2009 september ning alates oktoobrist alustab Hiiumaa ja mandri vahel sõitmist uus parvlaev. Ehitustööd toimuvad ELi Ühtekuuluvusfondi transpordi infrastruktuuri projekti raames.

Esimesena tuleb rekonstrueerida kolmas kai, siis esimene ja teine ning viimasena läheb töösse neljas kai. Tööd ei tohi takistada laevaliiklust ega sadama tööd.

Osaühing Timpson Trading, kes pidi Viljandi linnaga sõlmitud lepingu järgi Uueveski puhkekeskust korras hoidma ning avama seal suvise toitlustuskoha, pole täitnud kumbagi kohustust, mistõttu kaalub linnavalitsus keskuse võõrandamist.

Uueveski hoonestusõiguse omanik Margus Timpson möönis, et puhkekeskus on tõepoolest halvas seisukorras. Raskustesse sattunud ärimees ei soovi hoonestusõigusest siiski loobuda.

Viljandi linnapea Kalle Jentsi sõnul on linn kaalunud hoonestusõiguse äravõtmist, kui teised abinõud ei aita. Suve algul saadeti Timpsonile kaks märgukirja ning juulis järgnes neile 100 000 krooni suurune leppetrahvi nõue.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt