Christel Karits • 14. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Ilmateade lubab Valget Daami

Valge Daami etendus on sel aastal pöördunud taas rahvusromantilisse suunda ning toetub Paul Kilgase "Haapsalu legendi" ainetele.

Kui vaadata Valge Daami lavastuste ajalugu, siis lugusid võrreldes paistab silma üle-ühe-rütm - uudsed ja moodsad alternatiivid vanale legendile vahelduvad tagasipöördumisega vana hea tuttava, selle maagilise esimese juurde.

Selleaastane lavastus ei ole aga lihtsalt vana kordamine - lavastaja Indrek Pangsepp, kes on Valge Daami looga tuttav poisipõlvest peale - kooripoisist lavastajani, on loole andnud uue näo ja toonud sisse uusi tegevusliine ja lähenemist.

Lavastuse muusikalise kujunduse teeb Arno Suislep.

Valge Daami Ajal 15.-17. augustil on aga Haapsallu koondunud veel hulgaliselt kontserte-etendusi ning kogupere- või noortesündmusi.

Valge Daami Aeg kulgeb kapten Timmu tüürimisel ja avatakse täna Emajõe Dixiland Bändiga, näha saab tantsustuudiot Dolce Vita, flamenko- ja kõhutantsu, folklooriansamblit Bõlina, keskaja muusika- ning tantsuansamblit Catiga ja laste esinemisi.

Kuulda saab Jüri Aarmat ja Lauri Nebelit, Jaak Johansoni, spetsiaalselt Valge Daami ajaks loodud Madis Kari projekti, Haapsaluga seotud õdesid Aknaid, Bonzot ja Jäääärt ning öiseid müstilisi kirikukontserte.

Palju huvi ja elevust on tekitanud öine ringkäik linnuses linnaarhitekti juhtimisel.

Lastel on Haapsalus põnev - lisaks Eesti šefimale mänguväljakule piiskopilinnuse müüride vahel koos laeva, kindluse ja vibutiiruga on lossiplatsis liivakast ja liivavormitunnid, näomaalingud ja beebiala.

Pühapäeval annab etenduse kloun Ummi.

Iloni Imedemaal aga oodatakse lapsi etendustele "Väike Ilon ja suur Sammeli".

Noorte päralt on Aafrika rand.

Täna on rannas noortebändide festival Wundament. Laupäeval ja pühapäeval saab lennutada tuulelohesid ja reedel-laupäeval uudistada Ahhaa huvikeskuse töötubasid.

Valge Daami Ajal kulgeb tee lossiplatsi käsitöötänava kaudu. Vaatamist ja meisterdamist jagub nii suurtele kui ka väikestele.

Kohal on puuskulptuuride meisterdaja ja sepad, proovimist ootab aktikrokii.

Kultuurikontsentratsioonist saab lõõgastuda maagilises Süldihoovis või Kama ja Kalja hoovis. Esimene neist pakub tõelist süldipopurriid, teine mõnusat äraolemist.

Pühapäeval oodatakse kõiki saksu Kuursaali juurde tee- ja kohvipromenaadile koos tantsu ja lauluga. Valge Daami aja lõpetab Urmas Sisaski Missa nr 5 ettekanne toomkirikus.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt