Enn Tosso • 17. august 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kindlustusfirmad said poolaastaga kobeda kasumi

If Eesti Kindlustus kasvatas tänavu esimesel poolaastal kasumit 40 protsenti, eelmise aasta 104 miljonilt kroonilt 146 miljonile kroonile. Põhjuseks on If Eesti Kindlustuse arendusdirektor Algis Suigi sõnul kulude kokkuhoid. "If Eesti Kindlustus on täiustanud riskihindamist ja vähendanud tegevuskulusid," ütles Suik aripaev.ee-le.

Suigi sõnutsi on kulude vähendamine tulnud tänu uutele teenindusmudelitele kahjukäsitluses ja müügis. "Üha enam kliente kasutab kahjust teatamiseks e-posti ja meie kodulehte," märkis ta.

Sõidukikahjude käsitluses ei pea enam klient tulema kindlustusseltsi avariilist sõidukit ette näitama, vaid võib otse õnnetuspaigalt minna autoteenindusse, kus kahjukäsitlejaga suhtleb kliendi eest autoparandaja. Vähenenud ka müügikulud, sest üha enam kliente valib Suigi sõnul kindlustuse ostukanaliks interneti.

ERGO käibenumber on tänavu esimesel poolaastal kasvanud 14 protsenti ja kasum veidi üle poole. ERGO Kindlustuse kommunikatsioonijuht Anu Vahtra-Hellat ütles aripaev.ee-le, et kasumi kasvu taga oli liikluskindlustuse soodsam hind. "On ju selge, et inimesed valivad kindlustusseltsi peamiselt hinna järgi," märkis Vahtra-Hellat.

Tema sõnul läks ka kaskokindlustuses hästi, ehkki automüük on kukkunud seoses majanduse jahtumisega. Vahtra-Hellati hinnangul aitas väga hästi kliente meelitada tasuta autoabi teenus. "See kulutus tasub ennast väga ära, sest kuus tuleb anda autoabi vaid umbes sajale kliendile," märkis ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt