Ketlin Priilinn • 24. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Maire Milder: hea juht inspireerib

Maire Milderi sõnul lepiti abikaasa Meelis Milderiga (Baltika juhatuse esimees - toim) omavahel kunagi kokku, et ei hakata koos töötama. "Alustasin tööd inglise jaeketis NEXT, kus sain tugeva koolituse ja rahvusvahelise jaekaubanduse juhtimise kogemuse," räägib Milder. "Mingil hetkel aga vajas Baltika tugevat jaekaubanduse spetsialisti ja siis läkski nii, et vaatasime oma kokkuleppest siiski mööda."

Milder arvab, et tema senise edu võtmeteguriteks on olnud konkreetsete eesmärkide seadmine, pühendumus ja kahtlemata ka tubli tiim. "Loomulikult on seejuures äärmiselt oluline ka valdkond," kinnitab ta. "Kui see ei inspireeri, jääb ka edu tulemata."

Hea juht peab Milderi sõnul kindlasti oskama võtta vastutust ning olema võimeline inimesi inspireerima.

Suurimaks saavutuseks peab Milder kasvamist heast spetsialistist juhiks. See on keeruline pööre, mida mõistavad need, kes ise samalaadse asja läbi on teinud, ütleb ta. Muutused on suured - korraga tuleb ära anda palju tööd, mida oled harjunud ise tegema, ning hakata juhtima teisi inimesi ja võtma suuremat vastutust - mitte enam ainult enda, vaid ka teiste tegude eest.

Tulevikuplaanidest rääkides kinnitab Milder, et kui Eesti ja seda vedav Baltman OÜ on olnud pikki aastaid Baltika tublim turg, siis praegu on eesmärgiks kindlustada oma positsiooni esikolmikus. "Eestile astub tugevalt kannale Leedu ning üha suurem edu saadab meie kauplusi suurtel turgudel, nagu Poola, Ukraina ja Venemaa," ütleb ta.

Maire edu aluseks on töökus, pühendumus ja samas ka nõudlikkus. Ta vaatab alati sammu edasi - hea on hea, aga kuidas saavutada ideaalne tulemus. Maire on ideede generaator.

Karmis ja keerulises moeäris tuleb tunnustada tema head ärivaistu ja ettenägelikkust. Vähetähtis ei ole ka võime igal ajal ja igas olukorras stiilne olla. Kui võtta ka kõige igavam rõivaese, siis Maire seljas nähes arvavad kõik, et see on uus mood!

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt