Sifi transiidifirma keeldub SEB-le 17 miljonit maksmast

Anne Oja 03. september 2008, 00:00

Eile arutas Harju maakohus Milstrandi hagi SEB Panga sundtäitmise lubamatuks tunnistamise nõudes. Kohtusaalis ilmnes, et SEB Pank nõuab 1,6 miljonit dollarit (17,1 miljonit krooni) juba pikemat aega makseraskustes sipelnud kütusefirma GT Oil Estonia pangalaenu katteks.

Nelja isiku garantii kõrval oli GT Oil Estonia pangalaenu tagatiseks välja käinud ka Milstrandi laokirjad 2005. aasta detsembrist, mis kinnitasid, et GT hoiustas Milstrandi laos teatud koguse kütust.

Milstrandi advokaat Veikko Puolakainen väitis kohtule, et laenu tagatiseks olnud kütus pole Milstrandi laost tegelikult läbi käinudki. "Laokirjad olid tühised ja välja antud ekslikult," rääkis Milstrandi advokaat eile. "Hagejalt ei saa võtta hüvitist kauba eest, mida tegelikult ei olnud."

Ühtlasi väitis Milstrandi advokaat, et laokirjad müüdi kütusefirmale Jetoil. Seega polevat SEB Pangal Milstrandilt midagi saada ega nõuda. Kohtunik Kaupo Paal meenutas seepeale advokaadile, et eelmisel istungil kinnitas Milstrand, nagu laokirju poleks võõrandatud.

"Me ei saa täie kindlusega väita, mis on toimunud," õigustas advokaat ning tõdes, et ehkki laokirjadel oli tagatise iseloom, ei kavatse Milstrand vastutada selle eest, et GT Oil Estonia pole suutnud oma laene tagasi maksta.

SEB Panga advokaat Marko Kaevando ütles, et panga jaoks pole sisulist vahet, kas kütus Milstrandi laos oli või mitte. Kui Milstrand kinnitas selle olemasolu, tuleb tal nüüd SEB-le selle eest ka maksta.

"Hageja pidi teadma, et tema väljastatud laokirjad on laenu tagatiseks," lisas Kaevando. "Kui hageja väljastas laokirjad, mille eest ta kütust hoiule ei võtnud, pidi ta väga hästi teadma, mis juhtub."

Kohtunik kuulutab otsuse välja 22. septembril.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing