Silvia Kruusmaa • 3. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Tallinn maksab tasu vaid kohtu nõudel

Aasa sõnul ei saa linn nõustuda Viru Poja arendaja ASi Uus Viru emafirma Pontose välja pakutud kahjude hindamisalusega, nimelt võttis Pontos aluseks hotellioperaatoriga sõlmitud rendilepingu. Linn peaks õiglaseks, kui aluseks võetakse saamata jäänud ehitusõigus. "Detailplaneeringu pealt saab vaid ehitusmahtu arvestada," põhjendas Aas linna seisukohta.

Linnakantselei õigusdirektor Priit Lello ütles, et linnavalitsus viivitas ehitusloa taotluse lahendamisel vaid kaks kuud. Kuna aga linnal pole huvi lõputult kohtus käia, siis seetõttu käivad paralleelselt läbirääkimised Pontosega. "Meie väide on, et Pontosel pole kahjusid tekkinud ja need nõudmised pole põhjendatud," ütles Lello aripaev.ee-le.

Tallinna halduskohus nõustus oma otsuses ASi Uus Viru seisukohaga, et Tallinna linnavalitsus on otsustamisega põhjendamatult viivitanud, märkides, et ASil Uus Viru on õigus nõuda linnavalitsuselt viivitusega põhjustatud kahju hüvitamist.

Aasa sõnul ei anna see otsus õigust Pontosele kahjude saamiseks, sest otsus käis ehituskeelu, mitte detailplaneeringu tühistamise kohta.

Pontos Groupi juhi Kai Beckeri sõnul tuleb eksperthinnang kahjude suuruse kohta septembris. "Ootame ära nende nõudmised ja vaatame seda numbrit," ütles Aas.

Linn siiski nii lihtsalt Pontosele kahjutasu ei nõus maksma, Aasa sõnul oleks selleks vaja kohtu otsust.

"Teoreetiline variant on ju, et Pontos suudab meile tõestada kohtuväliselt kahjude hüvitamise vajadust. Aga teoreetiliselt võib linn ju ka neile tõestada, et selle hoone ehitamine oleks olnud kahjulik," märkis Aas.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt