Gunnar Okk: elektri tootmiseks on head kõik vahendid

Hannes Sarv 05. september 2008, 00:00

"Arvatavasti monarhia lõpeb, tuleb vabariik ja selle vabariigi esimeseks presidendiks saab elektrienergia," laiendas Okk tänavu 21. juuni ajakirja Economist lauset, kus põhiliste energiaallikate nafta ja kivisöe veel mõnda aega kestvat taandumist võrreldi absoluutse monarhia troonilt tõukamisega.

Elektrienergia tootmiseks on aga praegu Soomes Põhjamaade Investeerimispanga asepresidendina töötava Oki hinnangul tarvis kasutada kõiki võimalikke vahendeid. "Me ei saa endale lubada mõne energiaallika idealiseerimist ja diskrimineerida teisi," lausus ta.

Euroopa energiapoliitika eesmärgid aastaks 2020 on ambitsioonikad - vähendada 20% võrra atmosfääri eralduvate kasvuhoonegaaside hulka, suurendada samade suhtarvude võrra taastuvenergia osakaalu ning energia kasutamise säästlikkust.

"Nende eesmärkide saavutamine ilma tuumaenergiata ei ole võimalik, eriti Balti riikides," kommenteeris Okk.

President Toomas Hendrik Ilves leidis, et teaduspõhiseks arenemiseks on hea palgapakkumise kõrval vaja olla kõrgemalt haritud inimestele ka elukeskkonnana ligitõmbav.

"Palgad võivad olla konkurentsivõimelised, aga sama oluline on elukvaliteet," ütles ta. Tema sõnul peavad Balti riigid olema valmis konkureerima kõrgelt haritud tööjõu pärast kogu maailmas.

USA vanima, järgmisel aastal poolsajandi vanuseks saava Põhja-Carolina teaduspargi Research Development Triangle Park president ja tegevjuht Rick Weddle oli Ilvesega päri.

"50 aastat tagasi oli põhiküsimus, kuidas teha keskkond inimesele atraktiivseks, ja on seda siiani," väitis Weddle.

"Ei saa öelda, et me ei kardaks - me oleme surmani hirmunud," viitas ta teravnenud ülemaailmsele konkurentsile ja lisas, et eriti võimsalt arenevad teadmistepõhised sektorid praegu Hiinas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing