ÄP fototoimetus • 14. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Uudised

Viimsi vallavolikogu kiitis heaks Karulaugu tee lasteaia-algkooli rajamiseks algatatud detailplaneeringu.

"Viimsi elanike arv on kümne aastaga kolmekordistunud, mistõttu on Viimsis tekkinud suur lasteaia- ja koolikohtade nappus," lausus Viimsi vallavanem Haldo Oravas. Kui järgmiseks sügiseks uut kooli ei avata, peab osa lapsi hakkama käima koolis õhtuses vahetuses.

Ka majanduslikus mõttes on kooli rajamiseks sobivaim aeg, sest ehitushinnad on langenud. Kooli ehitamiseks tehtud pakkumised on suurusjärgus 130 miljonit krooni.

Uues aedkoolis on kasulikku pinda 6200 m2. Esimese etapina rajatakse järgmise õppeaasta alguseks 350 õpilasele mõeldud algkool.

Kaks kuud hiljem valmivad hoone 120 kohaga lasteaia-osa ja spordisaal. Hoone omanik on Karulaugu Kinnisvara OÜ, mis on ASi E.L.L. Kinnisvara tütarettevõte. Vald sõlmis kinnisvarafirmaga hoone kasutuseks pikaajalise üürilepingu koos väljaostuõigusega.

Koger & Partnerid ASi kinnisvaraarendusega tegelev tütarettevõte Koger Kinnisvara OÜ lunastas 3. septembril tähtaegselt kõik eelmise aasta oktoobris emiteeritud võlakirjad.

11kuulisi võlakirju oli emiteeritud kogusummas 10,45 miljonit krooni. Võlakirjadega finantseeriti Koger Kinnisvara elamuarendusi.

"Koger Kinnisvara müüs sel suvel prognoositust märksa paremini, sest inimeste vajadus päris oma kodu järele pole kuhugi kadunud ning endale sobivaid kortereid või ridaelamuid senisest soodsama hinnaga nähes tulid ka ostuotsused," ütles Koger & Partnerid ASi finantsdirektor Piret Lemsalu.

Koger Kinnisvara arendab Kuldala elamurajooni, Sipelgapesa elamukvartalit jt.

Tallinna postimaja arhitekt Raine Karp lammutaks hoone kohe maha, linnavalitsus aga ei luba seda teha.

"Selle maja puhul on tegemist samasuguse olukorraga, nagu oleks üks õnnetu talupoeg kogemata sattunud kuninga õukonna ballile," kommenteeris Karp postimaja väljanägemist Rotermanni kiiresti arenevas moodsas kvartalis, kirjutas Postimees.

Ta lisas, et 1980. aasta Moskva olümpiamängudeks valminud hoone oli mõeldud vaid postiasutuseks ning büroomaja sellest kujundada on võimatu.

Äripäeva kinnisvara käsiraamatu uus täiendus ilmub 4. oktoobril.

Vandeadvokaat Enno Heringson kirjutab üürileandja pandiõigusest. Peatükk annab põhjaliku ülevaate, mis on panditavad esemed, milline on üürileandja pandiõigus kolmandate isikute asjadele, kuidas pandiõigust teostatakse ja missugune on panditud esemete müügi kord.

Teise teemana kirjutatakse käsiraamatu lisas energiamärgisest, sellega seonduvatest probleemidest ja võimalustest.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt