Christel Karits • 18. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Queeni uus hingamine Riias

Kuna Riias on tipptundidel sageli liiklusummikud, soovitavad korraldajad kontserdilistel varem kohale sõita. "Kindlasti tasuks jätta vähemalt üks tund varuaega," soovitab kontserdi meediajuht Reno Hekkonens ja lisab, et Riia Arena ümber on võrdlemisi suured parklad, nii et autole peaks koha leidma küll.

Kontsert algab kell 20 ja viimsel ajal on kombeks saanud, et soojendusesinejata kava alustatakse täpselt väljakuulutatud ajal. Sellega tuleb arvestada. "Tunglemist ei tohiks olla, kuna sealse kontserdipaiga läbilaskevõime on suurem kui Saku Suurallil, sest uksed on tunduvalt laiemad," ütleb Hekkonens.

Suuremad Riia hotellid on Queeni kontserdiks juba broneeritud, kuid viimase hetke otsustajad võiks öömaja otsida väiksematest kohtadest. "Meil on koostöö Reval Hotel Latviaga, kes majutab Queeni kontserdile tulijaid soodsama hinna eest. Kuid igaüks peab ikkagi ise uurima, kus ta endale sobiva koha leiab."

Huvi Queeni ja Paul Rodgersi Euroopa turnee vastu on kõikjal ülisuur. Enamik kontserte on välja müüdud. Esimene neist toimus Ukrainas Harkovis, kus koguti raha AIDSi-vastase võitluse toetuseks. Turnee jõuab lõpule 14. novembril Dubais.

Bänd saabus Riiga eralennukiga Moskvast, kus andis kaks väljamüüdud kontserti.

Eestist ja Leedust sõidab kontserdile üle 6000 inimese, Riia Arena mahutab 12 000 pealtvaatajat.

Queeni ja Paul Rodgersi kontserdi produktsioonigrupp toob kaasa Baltimaade kontserdiajaloos seninägemata videoseina, mis kaalub kaheksa tonni. Heli-, lava- ja valgustehnika tuuakse kohale 18 raskeveokiga.

"Korraldajale täitmiseks antud kontserdi tehniline ettekirjutus nõuab videoseina kasutamiseks täielikku kontserdisaali pimendamist, et rohked eriefektid pääseksid terviklikult mõjule," avab Hekkonens. "Ligi 20 meetri laiune videosein on osa show'st, lisaks ehitatakse 12 meetri pikkune rahva sekka eenduv catwalk ning saali keskele lisalava."

Massiivse heli- ja valguspargi tarbeks tehakse muudatusi Riia Arena riputuskonstruktsioonides. Kogu kontserdi tehniline lahendus nõuab lisaenergiat, mida tuuakse kaablitega juurde Riia Arenale lähimast elektrialajaamast.

"See on suur muusikasündmus hoolimata sellest, et Queeni karismaatilist liidrit Freddy Mercurit enam ei ole - muusika jääb ikkagi meiega ja selle kõige adekvaatsemat esitust, mis praegu üldse võimalik on, soovib näha igaüks," ütleb meediajuht. Tema sõnul on kontserdil põhirõhk kindlasti vanadel Queeni hittidel. Lisaks kõlavad palad uuelt albumilt. "Kõik vanad head kuldlood kõlavad kindlasti."

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt