Kadri Paas • 22. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Jaan Lepp: kütusehindade tõus on firmadele jätnud kustumatu jälje

Miks Eesti Expo valdkonna suursündmuse korraldamisega ikkagi hakkama ei saa?

"Messi ettevalmistust mõjutab väga palju majanduslangus Eestis. Paljud ettevõtted on sunnitud piirama turunduseelarveid, mis teeb ürituse korraldamise raskeks," selgitas Eesti Expo OÜ logistikamessi projektijuht Elys Tsupsman.

Mais lükati mess edasi, sest ürituse ettevalmistamiseks jäi liiga vähe aega ning kvaliteedis järeleandmisi teha ei peetud õigeks.

Kas majanduslik olukord transpordi- ja logistikavaldkonnas on tõepoolest nii kehv, et ettevõtted ei suuda osaleda isegi paaripäevasel messil?

DSV Transpordi juhataja Jaan Lepa sõnul on majanduslik olukord transpordi- ja logistikavallas tõepoolest vilets.

"Kütusehindade tõus ja veomahtude vähenemine on oma jälje jätnud, kuid ma ei usu, et ainult see oli messi ärajäämise põhjuseks," ütles Lepp.

Ta lisas, et nende firmal ei ole kunagi olnud plaanis logistikamessil osaleda. "Me ei suutnud välja mõelda piisavalt argumente messil olemiseks. Oma sihtgrupiga suhtlemisel saame messita hakkama. Eesti on liiga väike, et peaks messi abil koostööpartnereid otsima," lisas suurfirma juht.

Riigiressursside Keskuse turundusjuht Helen Klausi sõnul on majanduslangus aeg, mil iga mõistlik ettevõtja vaatab ringi ja otsib arenguvõimalusi.

"Väide, et logistikud enam turundamisega ei tegele, ei pea paika. Tuleviku Eestil on kindel roll rahvusvahelises transpordi- ja logistikaahelas, seega olnuks tegemist oodatud suursündmusega," ütles Klaus. Klausi osaühing plaanis osaleda mais toimuma pidanud messil.

Kui aga ilmnes segadus ürituse korraldamise ümber, ei soovinud firma enam novembrisse nihutatud messil osaleda.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt