Disain ja teadus

Christel Karits 26. september 2008, 00:00

Praegust ilma vaadates tekib selline ehteestlaslik kõhedus, et ei tea, kas maksab ikka liialt rõõmustada, sest äkki hakkab homme jälle vihma kallama.

Igal juhul lubatakse selleks nädalavahetuseks selget taevast ja kes raatsiks siis lihtsalt nelja seina vahel istuda.

Kui pole plaani maakodus õues askeldada, siis sedapuhku võib linnaski väljasolemisest rõõmu tunda. Disainiöö Tallinnas toob endaga kaasa palju põnevaid tegemisi, sealhulgas Eestis vähelevinud drive-in-kino. Disainiöö sündmustega on hõivatud Laboratooriumi tänav, Grusbecketagune torn, Plate torn, Köismäe torn, Hobuveski, Kultuurikatel, Rotermanni keskus ning Raekoja plats.

Üleeuroopaline Teadlaste Öö 2008 on mõistagi võrreldes teiste Eesti linnadega, kus selle raames samuti üritusi toimub, kõige põnevam Tartus.

Ülikoolilinnas võib meeleolukalt seigelda teadlaste radadel. Saab näha näitust "Ahhaa, Kaitsemüsteerium", teadusfestivali telgis raeplatsil toimuvad vahvad töötoad ja lustakad teadusteatri etendused, Toomel on inimmale ja Emajõel Noa laev.

Öösel saab seigelda TÜ botaanikaaias, keemiahoones, loodusmuuseumis, ajaloomuuseumis ja vanas anatoomikumis. Tähetornis on Tead, Laste Öö! ja Tartu keskkonnahariduskeskuses näitus "Ma pole külaline, ma elan siin".

Muidugi ei saa mainimata jätta homme toimuvat Sportlandi Kõrvemaa rattamaratoni, mis toob starti nii arvukalt harrastajaid kui ka hulgaliselt Eesti tippsõitjaid. Aasta viimasele suurele rattamaratonile on tulemas ligi 1000 sõitjat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing