Liis Kängsepp • 29. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Silvano FG ostab oma aktsiaid tagasi

Aktsia hind tõusis möödunud reedel uudise peale ligi viiendiku võrra.

Kui reede hommikul maksis SFG aktsia Tallinna börsil 22,06 krooni, siis pärast uudist aktsiate võimalikust kokkuostmisest kauplemisväärtusest tunduvalt kõrgema hinnaga hüppas hind 26,44 kroonile.

Silvano Fashion Groupi ühe suuraktsionäri Indrek Rahumaa sõnul on tagasiostu põhjuseks aktsia erakordselt soodne hind turul - veel 2007. aasta suvel müüdi Poola avaliku pakkumise käigus aktsiaid hinnaga 5,25 eurot.

"Kuna meie likviidsuspositsioon on hea ja võlakoormus väike, on juhtkond otsustanud kasutada osaliselt vabu vahendeid aktsiate tagasiostuks ja kasvatada seeläbi ettevõtte väärtust nende aktsionäride jaoks, kes müüa ei soovi," sõnas Rahumaa. "Teadlikku ja läbimõeldud tegevust ettevõtte väärtuse kasvatamiseks aktsionäride jaoks ei tohiks sassi ajada kunstliku ülesupitamisega."

Möödunud nädalal Eestis viibinud Silvano Fashion Groupi jaekaubanduse juht Dmitri Podolinski kinnitas Rahumaa sõnu - aktsia hind on praegu liiga madal ning ettevõttel on raha, et iseendasse investeerida.

"Muidugi, kui aktsia hind peaks nüüd kahekordistuma, siis me loomulikult loobume ostust," tunnistas Podolinski Äripäevale antud intervjuus. "Otsustame lõplikult järgneva paari kuu jooksul."

Analüütikute hinnangul on selline käitumine heaks alternatiiviks dividendide maksmisele, kuid tasub tähele panna, et Silvano ei luba aktsiaid tingimata tagasi osta hinnaga 3,5 eurot, vaid see on maksimumhind, mida võidakse pakkuda.

"Loomulikult on sellise teguviisi üks peamine motivaator toetada ja kergitada aktsia hinda," arvas Swedbanki analüütik Sander Danil. "Tagasiostmise plaan ise muidugi vihjab, et juhtkond peab praegust hinda liiga madalaks, mis võiks olla aktsionärile positiivne signaal."

"Ettevõtte jaoks on aktsiate tagasiost võimalus aktsionäridele meelehead valmistada," sõnas ka LHV analüütik Erki Kert. "Kuid ainuüksi tagasiostu plaanist siiski ei piisa, aktsiaid on vaja ka reaalselt tagasi osta."

"Kasvufaasis ettevõtte jaoks on aktsiate tagasiost küllaltki ebatavaline, kuna rahalisi vahendeid peaks idee poolest märksa rohkem laienemiseks vaja olema," lisas Kert samas.

Podolinski sõnul on Silvano endiselt orienteeritud Venemaale ja Ida-Euroopale, järgmisel aastal kavatsetakse keskenduda enam kaubamärgi frantsiisimisele ning kontsernisiseste IT-lahenduste väljatöötamisele.

Läände Silvano praegu suunduda ei plaani, Podolinski sõnul on see mõte õhus olnud ning tulevikus võib seal näha head potentsiaali.

"Praegu on turg seal stagneerunud ja ei tea, millal see olukord muutub," sõnas Podolinski. "Idas näeme praegu tarbimise kasvu, seal on suured muutused. Oleme neil turgudel tugevad ning sinna fokuseerimine toob meile suurt tulu."

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt