Tõnis Oja • 5. oktoober 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Arenevate turgude õudusnädal

USA majanduslanguse oht ning toorainehindade langus on kukutamas nn arenevaid turge enam kui kuue aasta suurima nädalalanguse suunas, kirjutas Bloomberg.

MSCI arenevate turgude indeks langes reedel 1 protsendi võrra, päev varem kukkus indeks 3,4 protsenti. Nädala algusega võrreldes on see kaotanud 8,8 protsenti oma väärtusest, mis on indeksi suurim nädalane langus alates 2002. aasta juulist.

"Investorid jooksevad arenevatelt turgudelt minema, sest nad kardavad, et USA ja arengumaade majanduslangus mõjub nende majandustele isegi rohkem," selgitas Bloombergile languse põhjust Moskvas asuva investeerimisfirma UralSib peastrateeg Chris Weafer. "USA tarbijad kulutavad päevas umbes miljon barrelit vähem naftat kui 18 kuud tagasi ning USA finantssektor viib arenevatelt turgudelt ning toorainesektorist raha koju," täpsustas ta.

Veel hullem nädal oli tooraineturgudel, mis tegid läbi enam kui 50 aasta suurima nädalase languse.

Reuters/Jefferies CRB Index, mille koosseisu kuulub 19 börsidel kauplevat toorainet, kukkus eelmisel nädalal 9,7 protsenti, mis on suurim nädalane langus alates 1956. aastast. Hinnalanguse põhjuseks on kardetav majanduskriis, mis või tabada nii USAd kui ka suuremat osa ülejäänud maailmast.

Vase hind tegi eelmisel nädalal enam kui kahe aastakümne suurima nädalakukkumise, hõbeda hind on nädala algusega võrreldes kukkunud 18 protsenti ehk enim alates 1983. aastast. Nafta hind on tegemas suurimat nädalakukkumist alates 2004. aastast.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt