Uus raamat

Urmas Oja 06. oktoober 2008, 00:00

  • Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, 2008
Tallinn on maju täis, aga vaid ühtedele majadele on uhkeks nimeks Tallinna maja. Need on kivitrepikojaga puitmajad, mis tekkisid sajandi alguses ning mille variatsioone on linn paksult täis. Kultuuriväärtuste amet on nüüd välja andnud sellest meie linna väga suures osas asustavast majast raamatu mõõtu broðüüri, mis tutvustab väärika hoone tüübi arengut, kujunemist ja saatust ning õpetab, kuidas seda meie linnale omast majavarianti hoolikalt ja säästvalt uuendada.

Peamisteks selliste hoonete ehitajateks olid väikeettevõtjad, kellel jätkuski jaksu vaid ühe kinnisvaraarenduse tegemiseks. Nii et tegemist on ka üsna inimlikult sooja majaga, mille taga pole laiaulatuslikku ärihaaret.

  • Stafford Cliff
  • Maalehe Raamat, 2008
Meie kodud peavad vastama meie elustiilile, peegeldades meie elu eri etappe ning paljastades meie iseloomujooni. Need peavad endas palju mahutama: töö- ja lõõgastumisnurga, toa söömiseks ja magamiseks, ruumi külalistele, perekonnale ja koduloomadele. Uusi kodukujundusideid otsivad nii esmakodu soetajad kui ka kogenud majaperemehed.

Kui juba tuhat ideed, peab korraks ka sel pretensioonikal sisekujundustrükisel peatuma. Kenade piltidega varustatud väljaanne on soliidne ja väga paljudele inimestele kindlasti sümpaatne. Need tuhat ideed siin raamatus pole nii väga otseselt rakendamiseks kuivõrd teiste tuhandete teie päris oma ideede inspiratsiooniks.

  • Hilary Mandleberg
  • Maalehe Raamat, 2008
Väike eluruum võib olla sunnitud või teadlik valik. Igal juhul, et ruumi võimalusi võimalikult hästi ära kasutada, nõuab selle planeerimine leidlikkust.

Oskuslikud ümberehitused ja kavalad sisustusnipid muudavad ruumi ootamatult avaraks ja valgusküllaseks. Nutikad panipaigad lasevad asju praktiliselt paigutada. Õigesti valitud värvid, mustrid ja materjalid suurendavad ruumi visuaalselt.

Raamat sisaldab praktilisi nõuandeid ja loomingulisi ideid, kuidas targalt planeerides ka väikesest ruumist kujundada kõiki vajadusi rahuldav mugav kohake. Inspireerivaid fotod on pärit populaarsest sisutusajakirjast Marie Claire Maison.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing