Arco Vara - mis sunnib ikka müüma

Romet Kreek 17. oktoober 2008, 00:00

Tallinna börsil vahetas eile omanikku üüratult suur kogus Arco Vara aktsiaid.

Päevaga vahetas omaniku pea kümme protsenti aktsiatest.

Ma saaksin aru, kui tegu oleks tavalise turuga. Kuid turg on kõike muud kui tavaline. Turg on sisuliselt likviidsusvaba.

Oleks arusaadav, et reageeritaks tulemustele. Kuid kvartalitulemusi ei ole veel avaldatud. Paistab, et investorid on ettevõtte väljavaateid väga tõsiselt ümber hinnatud ja seda vaate muutust ka rahaga kinnitanud. Sellele viitab veel pärast nii suurt kukkumist massiivsete aktsiapakkide müük. Alternatiiv oleks, et mõni fond tekitab fondist raha väljavoolu tõttu endale vahendeid. Kuid selle vastu räägib asjaolu, et teisi aktsiad müük sisuliselt müük ei puudutanud.

Arco Vara aktsia hind kukkus 34,7 miljoni kroonise käibe juures 3,9 protsenti, 3,91 kroonile ehk veerandile eurole. Suured pakid liikusid allpool seda hinda.

Sisuliselt oli Arco Vara aktsia eile ainus mäng linnas. Börsil tehti 48,9 mln krooni käivet - sellest 34,7 mln ehk 71 protsenti andis Arco Vara.

9,2 mln krooni käivet tuli liideraktsiast Eesti Telekomi aktsiast, mille hind langes kaks protsenti, 85,59 kroonile ehk 5,47 eurole.

Muude aktsiate käibed olid kasinavõitu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing