ÄP fototoimetus • 30. november 2008 kell 22:00

Hakkame tähistama ettevõtja päeva!

Äripäev teeb ettepaneku hakata Eestis tähistama ettevõtja päeva, et aidata selle ühe päevaga aastas teadvustada ühiskonnas ettevõtja väärtust. Saatsime ettepaneku ka presidendile, Eesti Kaubandus-Tööstuskojale, Eesti Tööandjate Keskliidule, Ametiühingute Keskliidule, juhtivatele pankadele, meie ülikoolidele ja erakondadele.

Ettevõtja päevaga tunnustataks neid, kes meie inimestele kas otse või kaude, maksude laialijagamise kaudu, tööd ja leiba annavad. Ettevõtja päev väärtustaks neid, kelle oskustest ja võimetest eelkõige sõltub praeguse majanduslanguse pööramine taas tõusule.

Ettevõtja päevaks võiks olla 5. september nagu Soomeski, kus alustati traditsiooniga 90ndate majanduslanguse järel. Soome soovib nüüd Brüsseli kaudu seda ka üleeuroopaliseks muuta.

Eesti võiks võtta sihiks saada ettevõtete arvult elanike kohta maailma juhtivaks riigiks. Meil on tegutsevate ettevõtete arvu kohta erinevaid hinnanguid, kuid isegi võttes arvuks 30 000, saame ühe ettevõtte 40 inimese kohta.

Soomes näiteks on üle 250 000 ettevõtte, mis teeb ühe ettevõtte iga 20 elaniku kohta. Seega võiks esimene eesmärk olla oma heale naabrile järelejõudmine ja ettevõtete arvu kahekordistamine.

Ettevõtja päev üksi ei aita kindlasti seda eesmärki täita, kuid see näitaks ühiskonna laiemat toetust just väike- ja keskmise suurusega ettevõtete arvukuse tõstmisele. Aitaks rambivalgusesse tuua selleks vajaliku keskkonna loomist, muuta inimeste mõttemaailma.

Pühendame ühe päeva aastas ettevõtjale. Nagu me seda teeme emakeele, emade-isade, laste ja õpetajate heaks. Asetame ettevõtja sellesse väärikasse nimekirja.

Autor: ÄP

Hetkel kuum