Riigikogulased põletasid kuluhüvitisi

Kadri Jakobson 04. veebruar 2009, 00:00

Näiteks roheliste liige Maret Merisaar oli detsembri alguses miinuses 14 225 krooniga ehk oli esitanud raamatupidamisele hüvitamiseks suuremaid arveid, kui neid maksta saab.

Merisaare erakonnakaaslane Marek Strandberg oli 1. detsembri seisuga 13 246 krooniga miinuses. Ka kõige kopsakamad summad lähetustele kulutasid Merisaar ja Valdur Lahtvee, vastavalt 113 000 ja 62 305 kr.

"Aastal 2007 ei teadnud me, et kui kuluhüvitisteks mõeldud summa aasta lõpus kasutamata jääb, siis seda enam järgmisel aastal kasutada ei saa. Eelmisel aastal mõtlesime, et oleme targemad - elasime rahulikult. Kuna mina oskan inglise keelt, siis mõtlesin, et käin ja tutvustan Eestit välismaal," rääkis Merisaar.

36 saadikut kasutas kuluhüvitise jäägitult.

Riigikogu kuluhüvitiste aruannetest selgub, et riigikogu liikme Evelyn Sepa taksoarved on paisunud rekordiliste summani. Mullu oktoobris sõitis Sepp taksoga maha 16 735 kr, novembris 16 131 kr ja jaanuaris koguni 17 314 kr. Kokku on Sepp alates möödunud aasta jaanuarist kuni selle aasta 15. jaanuarini taksosõiduks kulutanud 124 932 kr.

"Põhimõtteliselt on takso lihtne transpordivahend, mille kasutamine aitab kokku hoida aega ja energiat selleks, milleks inimesed on riigikogusse valitud," ütles Sepp.

"Eelmisel aastal kulus mul kuus keskmiselt ligi 10 000 krooni transpordikuludeks. Olen ka üks ca 40 kolleegist, kel kulus tööga seotud kuludeks kogu ettenähtud raha, mille kuluartiklid on rangelt ette nähtud vastavas korras," lisas ta.

Riigikogu liikmetest suurima auto kasutusrendimakse esitaja on Jürgen Ligi, kelle kuumaks ulatus 12 103 kroonini.

Ligile järgneb keskerakondlane Mailis Reps, kelle auto kasutusrendi kuumakse on 10 857 krooni, ja Kalev Kallo 10 065kroonise kuumaksega. Ligi ütles, et sügisel vahetas vana auto odavama vastu. Mis marki autoga on tegu, seda Ligi ei avalikusta.

Reps ütles, et kuna vana auto läbisõit oli suur, vahetas ta selle kasutatud bussi vastu.

"Auto ise on suhteliselt soodne, kuid praegusel ajal soodsaid rendilepinguid ju pole," ütles Reps. Ta lisab, et sõitmist on tal palju, aastane kilometraaž küündib 40 000 km.

Kas riigikogu liikmed hakkavad kokku hoidma?

"Kui meid palga kallale ei lubata, siis vähendame kuluhüvitiste summat. Eks siis igaüks vaatab, kas ta sõidab 1,3-liitrise või 1,8-liitrise autoga. Riigikogu liikme palk on ju täiesti arvestatav," ütles Reps.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing