Sampo ei katkesta tähtajalisi hoiuseid

Romet Kreek 04. veebruar 2009, 00:00

Swedbankis peab kunde maksma hoiuse enne tähtaega katkestamisel tagasi juba saadud intressi väljamaksed, SEBs sõltub summa sellest, milline on rahaturuintress. Nordea koduleht ütleb, et tähtajalist hoiust katkestada ei saa, kuid tähtajalise hoiuse üldtingimuste kohaselt saab. Sampos ei saa tähtajalist hoiust enne tähtaega katkestada.

Swedbanki tähtajalise hoiuse lepingu tingimuste järgi vähendab pank lepingu ennetähtaegsel katkestamisel väljamakstud hoiuseintresside võrra tagastatavat hoiusesummat, kui tähtajaline hoius on tehtud igakuise intressimaksega. Hoiusel, millele makstakse intressi tähtaja lõpus, hoiuse katkestamise korral kliendile intressi ei maksta.

SEBs saab tähtajalist hoiust ennetähtaegselt lõpetada, sellisel juhul pank intressi ei maksa. Pangal on õigus nõuda hoiustajalt pangale tekitatud kulu hüvitamist.

Nordeas tuleb hoiuse ennetähtaegseks lõpetamiseks esitada pangale taotlus, mille pank 15 päeva jooksul rahuldab. Sellisel puhul ei ole pank kohustatud intressi maksma. Hoiustaja on kohustatud pangale hüvitama hoiuse ennetähtaegse lõpetamise kulu, mis saadakse arvestatakse SEBga.

Sampo Pangas ei saa üldse tähtajalist hoiust katkestada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing