Sportland sunnitud poode kinni panema

Anne Oja 12. veebruar 2009, 00:00

Sportland sulgeb kahe nädala pärast kaupluse Võrus. Tallinnas Stockmanni kõrval tühjendusmüügi välja kuulutanud Sportlandi kauplus hakkab müüma tuntud kaubamärgiga tehasejääke.

Sportland Eesti tegevjuht Sven Nuutmann rääkis Äripäevale, et erinevalt Rademarist märkas nende ettevõte ostjate huvi jahtumist juba möödunud aasta kevadel. "Septembris toimus väga kiire ja ootamatu käibe langus, mis jäi paljudel jaekaupmeestel ning ka meil 20-30% vahele," rääkis Nuutmann.

"Oktoobris langustrend jätkus. Oktoobris-novembris läks langusjutt juba väga valjuks," jätkas Nuutmann, "ja kui käibed on kukkunud 20-30%, siis marginaal on kukkunud veelgi rohkem."

Nuutmanni sõnul võib öelda, et teatud kaupade puhul pole marginaalist enam midagi järel ja neid müüakse kahjumiga. Üldine marginaal on langenud sedavõrd, et kauplused ei suuda enam rendikulusid katta.

Läbirääkimised käivad

"Alates augustist oleme rendileandjatega läbi rääkinud ja oleme saanud enamikuga kokkuleppele, osa läbirääkimisi on pooleli," selgitas Nuutmann ega välistanud ka kaupluste sulgemist.

Nuutmanni sõnul on spordikaupade all 30% rohkem rendipinda, kui tarvis oleks. Teiseks kulude kokkuhoiu kohaks oleks hiljem avatavad ja varem suletavad kaubanduskeskused.

Sportland on märganud, et enne kella 11 ostjaid praktiliselt pole, ära on kadunud ka päevased poodlejad. "Need, kel veel on tööd, teevad päevasel ajal tööd," kommenteeris Nuutmann.

Allahindlused ei tööta

Nuutmann tõdes, et kuni 70% soodustus ei meelita enam ostjaid ligi. "Septembris-oktoobris oli vaja hinda 50% alla lasta, et massid liikuma hakkaks, novembris juba 65%. Viskasime veel omavahel nalja, et jaanuaris peab olema juba sõnum, et kaupa antakse tasuta," nentis ta.

Möödunud aastal oli Sportland nagu ka teised jaemüüjad sunnitud järjepanu hindu alandama, kuna 8-10 kuud varem kaupa tellides ei osanud keegi sellist käibe kukkumist karta.

Ostjaid samuti soodusmüükidega peibutanud spordi- ja vabaajakaupade kett Hawaii Express Äripäevale eile kommentaari ei andnud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing