Algavad reisihuviliste rõõmupäevad

Signe Sillasoo 13. veebruar 2009, 00:00

Kolmes suures messihallis toimub sel nädalavahetusel agar sagimine, oodata on ligi 350 põhi- ja kaaseksponenti 24 erinevast riigist. Ka külastajaid oodatakse ohtralt. Eesti Turismifirmade Liidu tegevdirektor Kersti Kont loodab, et üritusele tuleb sel aastal pea sama palju külalisi kui eelmisel aastal, oodatakse 23 500 inimest.

"Tegemist ei ole ju ainult messiga, vaid pigem ikkagi meelelahutusüritusega. Kui ilmtingimata raha välja käimise plaane pole, võib tulla lihtsalt infot saama," mainis Kont.

Lisaks suurele hulgale messipakkumistele on kavas ka mitmeid põnevaid ettevõtmisi. Avamispäeval, 13. veebruaril kuulutatakse näiteks välja 2008. aasta parim turismiedendaja ja turismiobjekt.

Lisaks toimub Kondi sõnul veel hulgaliselt erinevaid oksjone ja mänge, spetsialistidele aga keskkonnasõbralikkusele ja säästlikkusele keskenduv Rohelisema Turismi Foorum.

Turismifirmade liidu tegevdirektori sõnul saab lisaks suurele hulgale välisturismipakkumistele tutvuda ka arvukate Eestis puhkamise võimaluste ja erinevate soodupakkimistega kõigis Eestimaa maakondadest.

"Võimalik, et sel aastal on erinevaid messipakkumisi, mis võimaldavad soodsalt puhata nii Eestis kui ka mujal eelnevate aastatega võrreldes isegi oluliselt rohkem," arvas Kont.

"Ja see, et kõikjal maailmas on suur langus, on ehk isegi meie šanss. Näiteks rootslased, soomlased, lätlased tulevad ehk rohkem nüüd meile külla, selle asemel, et kuhugi kaugemale puhkama minna," ütles Kont. "Eks kokkuvõttes tuleb praegu jätkuvalt aktiivne olla, hinnakonkurentsis püsida ning head ja kvaliteetset toodet pakkuda," toonitas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing