Ilu- ja silmakirurgidel jääb tööd vähemaks

10. märts 2009, 00:00

Ilukirurgiaga tegelev Villa Medica pakub laenuvõimalust oma keha kohendamiseks koostöös SEBga. Uute rindade ihaldaja sissetulek peab olema vähemalt 4500 krooni kuus.

Villa Medica tegevjuht Aili Lindmäe kinnitas, et neil on tulnud juba tegeleda ka maksuvõlglastega.

"Ma ei tea, mis pank võlglastega teeb. Mina annan inkassosse," lausus ta. Näiteks oli juhtum ühe välismaalasega, kes üritas kliinikut petta - vahetas maad ja nimegi. "Andsime inkassosse ja saime raha kätte. Kohtus käis meie esindaja kolm korda ja võitsime," sõnas Lindmäe.

Tema sõnul on laenusaajate protsent endiselt üllatavalt kõrge, ent iluoperatsioone tehakse Villa Medicas võrreldes varasemaga poole vähem.

Oluliselt vähem opereeritakse ka OÜs Silmalaser. Juhataja ja omaniku Kai Noore sõnul on majanduslangus vähendanud operatsioonide arvu kuni poole võrra, sest haigekassa seda ei kompenseeri.

Noor märkis, et nad on teinud paindliku ja väikese intressiga järelmaksugraafiku. "Maksjate hulgas on kaks kuni kolm inimest, kes ei ole oma osamakseid suutnud õigeks ajaks tasuda või on viimastest osamaksetest lihtsalt loobunud," ütles arst.

Ka mobiiltelefonid on uue nägemise saanud võlglastel suletud. Kliiniku järgmine võimalik samm on inkassofirma poole pöördumine.

Silmalaser pakub ka Ego järelmaksusüsteemi, mis on juhataja sõnul siiani päris korralikult toiminud. Aga viimase nelja-viie kuu jooksul on selle kaudu operatsiooniks laenu võetud vaid paar korda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing