Betoneerija valis tervendava pankroti

Väinu Rozental 13. aprill 2009, 00:00

Tartu maakohus kuulutas teisipäeval välja Lõuna-Eesti ühe suurema betooni- ja üldehitustööde tegija Konkriti pankroti. Pankrotiavalduse andis sisse ettevõte ise. Kokku on Konkrit võlgu maksuametile, pangale ja teistele ettevõtetele 7 miljonit krooni.

"Eelmisel aastal kukkus turg järsult ja meil ei jätkunud enam käibekrediiti," põhjendas Peets, miks firmas pankrotiolukord tekkis. "Samuti ei taibanud me palku kärpida juba eelmise aasta esimeses pooles. Alandasime palku detsembris, aga olime juba hiljaks jäänud."

Peetsi sõnul tahtsid nad ettevõtet päästa saneerimisprotsessiga, kuid pangad ei andud käibekrediiti. "Nüüd loodame tervendava pankroti peale," lausus Peets. "Näiteks kui me saaksime oma kontorimaja maha müüa, saaksime 70 protsenti võlgadest ära maksta." Peetsi andmeil panid nad Luunja valda ehitatud kontorihoone 10 miljoni krooniga müüki juba eelmise aasta oktoobris ja nüüdseks on hind langenud 5 miljonile. "Aga ostuhuvi üldse ei ole, keegi ei tule isegi hinna üle kauplema," kurtis Peets.

Konkriti pankrotihaldur Sirje Tael ütles, et võlausaldajad otsustavad 28. aprillil, kas minna tervendava pankroti peale. "Tervendavaid pankrotimenetlusi on Eestis vähe tehtud ja neid võiks rohkem olla," lausus Tael. "Võlausaldajatel peaks kindlus suurem olema, sest tervendusprotsess käib halduri kontrolli all."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:02
Otsi:

Ava täpsem otsing