Ostuhoroskoop 16.-30.04

ÄP 16. aprill 2009, 00:00

Alates aprilli keskpaigast liigub osturalli Kaalude märgis. Seega tasub tõsiselt kaaluda kaalutoodete ostmist. Ostudel on suur oht muutuda ülekaaluliseks, mis võib tõsiselt ohustada teie rahakoti tervist. Kuu on optsioonis Veenusega ja selline vastasseis asetab teie rahaasjad optsiooni ostukeskustes oleva kauba hulgaga. Viimasel nädalal enne palgapäeva meenutavad teie raha-asjad planeet Jupiteri - rahakott tundub selle sisu tihedusega võrreldes hiigelsuur. Soodustatud on grupiviisiline tegevus. Selle tulemusena avastate linnatänaval endale vastu jalutamas hulga inimesi täpselt samasuguse särgiga, nagu te ise Kaubamajast just ostsite.

Perioodi algul surud jõuliselt läbi plaani kogu perekonna krediit edukalt säästa, ostes kogu krediidijäägi eest Poola säästupesupulbreid, säästulampe, säästuhambapastasid. Tunded on su elus tähtsal kohal. Kuu lõpus tunned elukaaslase suhtes jõuetut viha, et ta sind liigse ostlemise juures takistada ei suutnud. Kõigi kokku ostetud säästukaupade ladustamiseks on soodne aeg muretseda suuremad seinakapid. Või suurem korter.

Sinu hinges on kevad, uued tuuled ja sinu hing ihaldab liikumise järele. Tunned, et sul on tekkinud palju uusi austajaid, kelle keskel sa oma väärtust tundes nina püsti ajad ja nii vastadki kõigile automüüjate telefonikõnedele nipsakalt, et teed autoostuotsuse teatavaks pärast järgmise kuu palgapäeva. Mõistad, et austajate tunded on tõelised, sest telefonikõned jätkuvad ka pärast sinu otsuse teatavaks tegemist.

Tähtede seis soosib sinu ostutegevuse loomingulist poolt. Kulutad hulga raha Leonhard Lapini falloseteemalisele maalile, mille paigutad elutoa seinale. Pärast äia ja ämma külaskäiku tekib sul terav perekondlik sõnavahetus oma lähisugulaste kunstimõistmise teemal. Sõbra soovitusel suunad kunstikogumiskire graafikale, omandades minimalistlikus võtmes teostatud sarja ajalooliste isikute portreid, mis on Ameerika keskpanga loal trükitud rohelisele paberile.

Üle pika aja suudad sa selgelt ja loogiliselt mõelda. Selline tasakaal sünnitab lausa geniaalseid ideid - mõistad oma tühja pangakontot vaadates, et elad kuu lõpu üle vaid vanemate südametunnistusele koputades. Kergendustundega märkad, et vanemate südametunnistus on kodus.

Aprilli teine pool annab sulle võimaluse näidata, milleks sa tegelikult võimeline oled. Sul õnnestub oma kolleegidest kaks korda kiiremini saada jagu võimatuna näivast ülesandest - kulutada ära kogu eelmise kuu palk, krediidilimiit ja kõikvõimalikud kiirlaenusummad. Ostukeskuses kogunenud kleepsude eest pääsed saatesse, kus loositakse välja reis Helsingi IKEA kaubakeskusesse.

Avastad, et su pliiatsikogu on pikkuse ja värvi järgi korda seatud, lusikad, noad ja kahvlid suuruse ning kulumisastme järgi õigetes karpides, kingad ja saapad on esikus vastavalt välimusele õigetele kohtadele paigutatud, kuid sul on ikka veel kaks tundi aega poekülastuse jaoks. Kulutad selle internetis, analüüsides, süstematiseerides ja katalogiseerides lähemaid ostukeskusi, lähtudes oma järgmise nelja kuu jooksul tekkida võivatest vajadustest.

Mõtled liiga palju sellele, millise mulje sa teistele jätad. Stockmannis paaniliselt ringi tormates avastad, et kõigile poes viibijaile hea mulje jätmiseks tuleks sul ära müüa oma Baltika ja Apranga aktsiad ja saadud raha eest osta Armani ja Dolce&Gabbana tooteid. Börsil müügiorderit sisse andes selgub kurb tõde, et aktsiate müügist saadava raha eest saab osta vaid Hiinas valmistatud Adibase ning Naigi toodangut.

Kätte on jõudnud aeg iseenda vastu aus olla. Oled küll tugev inimene ja pingele kaua vastu pidanud, kuid nüüd pead siiski minema oma laenuhalduri jutule. Proovi nautida väikseid asju, kui suured on käest võetud. Näiteks korja rooside ostmise asemel oma naisele metsaveerelt tasuta maikellukesi.

Kuigi sinu elu juhib pidev kiusatus millegi uue järele, mõtle hoolega, kas sinu kodus elav sõjakas Marss soosib sinu järjekordset käiku Baltimaade suurimasse kaubanduskeskusse Rocca al Mares. Sinu tuline loomus võib kodutüli käigus tuhaks põletada ka kõige kõrgema ISO tuleohutusstandardiga uudisrõivad.

Oled tagasihoidlik ja tunned ennast hästi, kui suudad tagaplaanile jääda. Sinu loomulik tagasihoidlikkus tuleb aprilli lõpus eriti kasuks siis, kui kassajärjekorda jõudnud ja kuhjaga täis ostukäruga elukaaslane sind ja su krediitkaarti otsima asub.

Sinu õrnatundeline hing pannakse lähipäevade jooksul korduvalt proovile. Ostad murest murtud ilmega müüjalt kaks paari talvesaapaid, sest kaks paari saab ühe paari hinnaga. Kuna oled heasoovlik ja omakasupüüdmatu, kingid mittevajaliku paari ämmale, mis sest, et tegemist on meestesaabastega. Õnneks on Kuu kvadratuuris Pluutoga ja tänu sellele õnnestub sul hoolimata saapaloost äia firmast mitte kinga saada.

Sinu pidev hajameelsus viib sind korduvatele palverännakutele linna erinevatesse kaubanduskeskustesse. Koju jõudes on sul kaasas hulk ebavajalikke oste ja kurvameelsuse leevendamiseks eri värvi ja eri kangusega jooke. Tähtede seis soosib vajalike ostude täht-tähelt üleskirjutamist, aidates sind sedasi välja ostuparadiiside meelisegavast piiramisrõngast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing