Poeskäik pole vaid rahakulutamine

ÄP 16. aprill 2009, 00:00

Hea lugeja! Sa hoiad käes esimest numbrit ajalehest Kaubandus, mis potsatab tervelt 400 000 postkasti üle Eesti, jõudes seega ligi miljoni inimeseni.

Äripäeva soov Eesti suurimat ajalehte luues on julgustada inimesi Eestis tarbima. Täna ilmavalgust näinud ajaleht näitab kauplemist teises valguses ja kutsub üles mõtlema asjadest laiemalt. Tahame näidata, et poeskäimine ei ole lihtsalt rahakulutamine.

Tarbija on praegusel ajal kuningas rohkem kui eales varem. Lisaks järjest kasulikumaks muutuvatele ostuvõimalustele sõltub just Eesti tarbijast, millal meie majandus taas ülesmäge vedama hakkab. Ja millal me ise seega jõukamaks saame.

USA president kutsub üles oma rahvast rohkem tarbima. Seda teevad ka Euroopa riikide liidrid. Seda tegi ka Soome kuulsa lama ajal.

Majanduse uuele kasvule vedamiseks peab raha Eestis taas liikuma hakkama. Igast siin kulutatud kroonist saavad osa kümned ettevõtted ning sajad ja tuhanded töötajad. Praegu on tarbijal raha, kuid ta on eelnevate aastate laenuvõimendusel põhinevast tarbimisrallist ning ebakindlust külvavatest ennustustest ära hirmutatud. Eesti inimene hoiab pigem raha pangas või kulutab seda odavalt ostetud turismireisil välismaal, kui süstib Eesti majandusse. Oma tänase avalooga näitame, kui vähe on tegelikult vaja igaühel meist panustada, et pidurdada vähenevat sisemaist tarbimist, mis on majanduslanguse peapõhjus.

Kaupmehed saavad ülejäänud lehekülgedel tõestada, miks peaks raha just nende juures kulutama.

Äripäev ei kutsu üles prassima ega vastutustundetult, pärast-meid-tulgu-või-veeuputus viisil ostlema. Kindlasti mitte üle oma jõu kulutama. Või säästmisest täielikult loobuma.

Küll aga osundame, et ajal kui viis kuud järjest on hinnad Eestis langenud, on tarbida meeldiv ja kasulik. Meeldiv, sest üha enam on võimalik tingida, ostjat koheldakse valdavalt juba väärikalt, puuduvad järjekorrad. Ja kasulik, sest iga kulutatud kroon Eestis tõstab meie ettevõtete töötajate ja nende pereliikmete kindlustunnet tuleviku ees.

Millistest teemadest tahaksid Kaubanduse lehest lugeda? Millistele küsimustele vastuseid? Anna meile teada kas e-posti aadressil kaubandus@aripaev.ee või Äripäeva toimetuse aadressil Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:56
Otsi:

Ava täpsem otsing