Angie Stone - mainekas soulidiiva Linnahallis

Mari Hiiemäe 24. aprill 2009, 00:00

Angie Stone on 47aastane lopsakas tumedanahaline lauljanna Ameerikast. Ta on samavõrd andekas laulukirjutaja kui värvikas esitaja ning seetõttu ka õiglaselt kuulsaks saanud. Stone'il on märkimisväärselt elujõuline hääl ning tänu oma rikkalikult seksapiilsetele esinemismaneeridele mõjub ta laval võluvalt naiselikuna. Ja laulab ta loomulikult soulmuusikat.

Iseenesest ei ole soul ainuke ja ühene stiil, millega Stone'il aastate jooksul pistmist on olnud. Oma karjääri alguses innustus ta hoopis hip-hop'ist ning oma esmaste otsingute käigus sai ta üheks esimestest aktiivsetest naisräpparitest maailmas üldse.

Lavahirmu pole Stone'il kunagi olnud - oma muusikalise läbimurde ajaks, mis toimus suhteliselt kõrges eas, oli ta jõudnud leiba teenida näitlejana ning mängida mitmes filmis ning muusikalis. Seega oli ta valmis küpse diivana astuma suurtele lavadele. Esimese sooloalbumini jõudis Stone 37aastasena.

Esimesed staarielamused sai Stone hip-hop-bändis Sequence, millele järgnes koostöö Mantronixi ja Lenny Kravitziga ning solistikoht isiklikus neo-soul-trios Vertical Hold. 1999. aastal ilmunud sooloalbum pealkirjaga "Black Diamond", mida muide müüdi üle miljoni eksemplari, kinkis lauljannale hüüdnime Must Teemant.

Stone'i muusikaline käekiri on omapärane. Puhtast hip-hop'ist väljakasvanuna ei ole ta sellele muusikastiilile siiski päriselt selga keeranud. Ka on Stone'il sõbalik suhe džässmuusikaga, mille mõjud on tema loomingus selgelt aimatavad.

Silmapaistva ning suure staarina on Stone'il korduvalt õnnestunud nautida nii pop-rokisündmuste kui ka suurte džässfestivalide peaesineja staatust.

Tänavu jõuab Stone esimest korda esinema Eestisse, kus ta ülehomme särab Jazzkaare 20 aasta juubelikontserdi suurtähena.

Stone on aastate jooksul esinenud nii hiphoppari Snoop Doggiga kui ka Prince'i, Stevie Wonderi ja Ray Charlesiga ning laiendanud soulmuusika piire silmapaistvalt.

Stone'i praeguseks väljakujunenud stiili on kriitikud liigitanud neo-souliks, mis on klassikalisest soulist sammukese kaldu R'n'B-rütmide suunas.

Stone näeb välja, nagu üks õige soulidiiva välja nägema peab. Ta on veetlevalt pontsakas ning selle juures ülinaiselik, tal on unistavad hirvesilmad, erksaks värvitud huuled ja ilusad valged hambad. Värvilised tualetid, silmatorkavad aksessuaarid ning rohke make-up kuuluvad asja juurde. Artistina on Stone enesekindel ja elujõuline. Esmatähtsad tema juures on muidugi laulud ning häälekasutus, mille eest on diiva pälvinud kolmekordse Grammy nominendistaatuse ning kaks mainekat Soul Traini preemiat Lady of Soul.

Angie Stone'i nelja sooloalbumit on maailmas kokku müüdud miljoneid eksemplare. Tema viimatine, omakirjutatud lauludega album "The Art Of Love And War", mis tuli välja üle-eelmisel aastal, jõudis kiiresti soulmuusika edetabelite tippu.

Hingestatust ning emotsioone on Sone'i esinemises palju. Hääl on tal võimas ning praeguses vanuses on diiva saavutanud oma tippvormi.

Jazzkaare festival kestab. Tänasest pühapäevani saab kuulata ühtekokku viitteistkümmet Jazzkaare kontserti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing