Swedbank peab Ukrainas müügiplaane

Sirje Rank 14. mai 2009, 00:00

Panga kommunikatsioonijuht Thomas Backteman täpsustas agentuurile Bloom-berg, et Eestis, Lätis ja Leedus ei plaani pank oma osalust müüa, küll aga otsitakse partnerit Ukrainas. Selleks võiks olla nii Euroopa Rekonstruktsiooni ja Arengupank (EBRD) või mõni muu pank.

"Me oleme huvitatud ettepanekutest, et müüa mõistlikel ärilistel tingimustel osa oma tütarettevõtetest Ida-Euroopas. See puudutab muu hulgas Ukrainat, kus me oleme juba teatanud strateegia muutmisest," ütles Backteman Dagens Industrile.

Panga pressiesindaja Anna Sundblad ütles Äripäevale, et leht on Swedbanki Ida-Euroopa tegevuse hulka arvanud ka Balti riigid, mida pank käsitleb eraldi. Osaluse müügiplaanid puudutavad ainult Ukrainat ja/või Venemaad.

Samuti kirjutas leht, et Swedbank tahab üle võtta kontserni Balti harule taotletud ca 2 miljardi Rootsi krooni suuruse laenu konsortsiumilt, mille moodustavad EBRD, EIB ja Maailmapank. Põhjus on, et Rootsi emafirmal on parem krediidireiting ja seega saaks pank laenu parematel tingimustel. Sundbladi sõnul läheks laenuraha aga ikkagi laenude andmiseks Balti riikide väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, mitte firmadele Rootsis.

Ukraina majandus on kiirete kasvuaastate järel suurtes raskustes - eksporditurud on ära kukkunud, valuuta järsult odavnenud ning laenukraanid kinni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing