Energiast pakatav tantsusõu

Signe Sillasoo 29. mai 2009, 00:00

Eesti suurimalt tantsufestivalilt Koolitants kõige kõrgemaid auhindu kordi noppinud showrühm Vikerkaar andis eelmisel nädalal auväärsesse ikka jõudmise, 45aastaseks saamise puhul teise suurema kontserti.

Nagu Vikerkaare esinemiste puhul tavaks saanud, oli saal pilgeni täis. Rahvast oli murdu, ja asja pärast. Ligi kolm tundi kestnud peo jooksul pakkus sünnipäevalaps oma külalistele vaatamiseks-kuulamiseks paarikümmend tantsu ja lõpetuseks üllatusnumbrit, mis pühendatud ühele treeneritest, kes ka sünnipäeva tähistas.

Üks tants koreograafiliselt kihvtimalt üles ehitatud kui teine ja sõnumi poolest huvitavam kui eelmine.

Publik sai nautida mitmesuguste kultuuride tantsulisi interpreteeringuid. Üksteise järel jutustasid eri vanuses noortest koosnevad grupid tantsunumbrite kaudu lugusid maailma eri paigust, loodusest, loomadest, ühiskondlikest probleemidest, tehnoloogia võidukäigust ja paljust muust. Ja seda kõige siirama vaimustuse ja entusiasmiga.

Üks meeldejäävamaid show-numbreid edastas väga sotsiaalset sõnumit - keskendus tänavalaste olukorrale, kuidas ja miks nad üldse tänavale jõuavad.

Huvitav koreograafia, tugev sõnum, tubli treeneritöö, hästi valitud muusika, andekad noored tantsijad ning lihtsad, ent väga mõjusad kostüümid ja rekvisiidid võiksid olla selle tantsu märksõnad.

Plusspunktid minult ka valgusmeistrile, kelle õlul oli kanda pool show õnnestumise koormast. Ammu pole näinud laval nii elavat, julget ja sekundi pealt toimivat värvidemängu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing