Seeder: kaks vaidlust

Anne Oja 29. mai 2009, 00:00

"Arvame, et kärpe maht peaks olema vähemalt 6,5 miljardit krooni, kuid partnerid pole selles veendunud ja arvavad, et piisaks ka väiksemast kärpest," kommenteeris IRLi kuuluv Seeder. "Teiseks ei pea me õigeks ühekordsete tulude, nagu müük ja dividendid, liiga suurt osakaalu kärpes. Tõenäoliselt ei õnnestu riigil vara kavandatavas mahus ja hinnaga müüa," märkis Seeder.

Millal läbirääkijad rahaasjades kokkuleppele jõuavad, ei osanud Seeder prognoosida. "Liigutakse küll edasi, kuid mitte nii kiiresti, kui osapooled sooviksid. Me ei taha midagi üles jätta. Pigem olgu läbirääkimised nädal aega pikemad, kui et midagi üles jääb," kinnitas ta.

Eile südaöö järel teatas Reformierakond, et pärast kümme ja pool tundi kestnud läbirääkimisi on koalitsioonilepingu tekst koos ja esitatakse erakondade juhtorganitele. Hommikul selgus, et kokkulepet siiski pole.

Eile ennelõunal kinnitas valitsus riigi eelarvestrateegia aastateks 2010-2013. Seejärel ütles Rahvaliidu liige ja endine rahandusminister Aivar Sõerd, et Eestit ähvardab 15 miljardi kroonine eelarve puudujääk. "Olukord on äärmiselt murettekitav, viimasel ajal vähenevad reservid kiirusega miljard kuni kaks miljardit krooni kuus. On vaja kiiret sekkumist," nentis Sõerd ERRile antud intervjuus. Euro kasutuselevõtuks on vaja vähemalt 10 miljardi kroonist kärbet, lisas ta.

Vahetult enne Reformierakonna plaanitud ministriportfellide jaotamist eile pärastlõunal teatas Rahvaliit, et ei soovita ebarealistlikke eelarveid pidevalt jupikaupa ümber teha.

"Tuleb koostada selline 2009. ja 2010. aasta eelarve kava, mis vähemalt tänaste prognooside alusel oleks realistlik. Seega soovitab Rahvaliidu juhatus koalitsiooniläbirääkimiste töörühmal täiendavalt tugevdada riigieelarve tulubaasi," edastas Rahvaliit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing