Juštšenko lõpetas Ukrainas kasiinode ahistamise

Anne Oja 08. juuni 2009, 00:00

Presidendi hinnangul rikub seadus kasiinoärimeeste põhiseaduslikke õigusi. Presidendi kantseleist märgiti, et Juštšenko küll toetab hasartmänguäri keelustamise ideed, kuid ülemraadas vastu võetud seadus on populistlik ja kaalutlemata.

Seaduse mõjul oleks kadunud 200 000 töökohta, kuid majanduskriisi tingimustes ei saa riigi president seda lubada. Lisaks oleks riik kandnud maksude laekumata jäämisest täiendavaid kaotusi. Võimud kardavad ka seda, et legaalsete mängusaalide sulgemisel kolib kasiinoäri põranda alla.

Juštšenko soovitas seadust täiendada, kusjuures ta aktsepteerib, et hasartmänguäri tingimused karmistuvad ja mängupõrgud kupatatakse spetsiaalsetesse piirkondadesse.

Mängupõrgute keelu initsiaatoriks oli peaminister Julia Timošenko ja ülemraada kiitis seaduse heaks 15. mail. Pärast seda andsid hasartmänguettevõtted riigi vastu kohtusse mitmeid hagisid, nõudes kulude korvamist.

Olympic Entertainment Groupi tegevdirektor Andri Avila ütles reedel Äripäevale, et Olympic ei ole kahjutasude nõudes veel kohtusse pöördunud. "Loodame, et Ukraina ülemraada võtab arvesse presidendi vetoga kaasnenud märkusi ning töötab välja kõiki osapooli rahuldava lahenduse," ütles Avila.

Kasiinokeelu ajal ajas Olympic Entertainment Groupi asju Ukrainas nii Eesti saatkond Kiievis, välisminister Urmas Paet kui ka peaminister Andrus Ansip.

Olympic Casino pöördus saatkonna poole Kiievis abipalvega Ukraina võimudega suhtlemisel Ukrainas hiljuti vastu võetud mängurlust piiravate seadusaktide valguses, avaldas ministeerium Äripäevale.

Välisministeeriumi andmetel on ministeerium ja saatkond Kiievis Ukraina ametivõimudega suheldes rakendanud kõiki Eesti kasutuses olevaid võimalusi. Samuti suhtlesid selles küsimuses oma Ukraina kolleegidega nii Urmas Paet kui ka peaminister Andrus Ansip.

Konkreetsel juhul olid ja on mängus Eesti firma Olympic Entertainment Groupi huvid Ukrainas ja sellega seoses suhtles ja suhtleb välisministeerium, eriti Eesti saatkond Kiievis, Ukraina võimudega, lähtudes Eesti-Ukraina investeeringute kaitse lepingus sätestatust. Välisministeerium leidis nimelt, et seda lepingut on kasiinokeeluga rikutud.

Välisministeerium kutsub üles Eesti ettevõtjaid tihedamalt suhtlema saatkondadega asukohariikides, et probleeme lahendada.

Üks Eesti välispoliitika ülesanne on Eesti ettevõtjate tegevuse toetamine välismaal. Välisministeeriumi olulisi tegevussuundi on majandusdiplomaatia ja Eesti ettevõtjatele avarate tegevus- ja konkurentsitingimuste loomine. Eesti esindused jälgivad ning on kontaktis asukohariikides tegutsevate Eesti ettevõtjatega ja investoritega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing