Üks küsimus

Indrek Ustav 01. juuli 2009, 00:00

Ekspordivõimekus on tugevalt pärsitud konkurentide asukohamaades toimunud kohalike valuutade odavnemise tõttu (näiteks Poola, Skandinaavia maad).

Teisalt on kriis hea, sundides ettevõtteid harjumuseks muutunud kasvu kadumise olukorras vaatama ettevõtte sisse ja tegema korrektuure tegevuse efektiivsuse tõstmiseks, kulubaasi vähendamiseks ja alternatiivsete turuniššide leidmiseks.

Olulised on tegevuse paindlikkus, kulude kontroll, tootmise efektiivsuse tõstmine ja investeeringud nende tegevuste tagamiseks. Raskel ajal on oluline koostöö tegemine nii allhankijate, tarnijate kui ka sama taseme tootjate vahel - lühiajaline suurema kasumi tagaajamine teise osapoole arvel viib selleni, et lõpuks ei saa keegi tellimusi.

Raske aeg sunnib üle vaatama tegevusprotsesse ja kulubaasi - ellujäämise võimalus on efektiivsem tootmine, mis võimaldab leida uusi kliente olemasolevates või uutes turuniššides madalama hinnatasemega. Praegu on tellijate turg ja pakkujaid on palju - tähtis on rasked ajad üle elada ja oskusteave säilitada. Laiali lagunenud tootmist on aeganõudev ja kallis uuesti üles ehitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:08
Otsi:

Ava täpsem otsing