Vannitoa remonttööde ja sanitaartehnika hinnad all

Signe Sillasoo 06. juuli 2009, 00:00

Nii Balteco Mööbel OÜ turundusdirektori Andres Kaldma kui ka ASi FEB jaemüügi direktori Riho Rebase sõnul on vannitoa mööbli ja sanitaartehnika müük eelmise aastaga võrreldes pea kolmandiku võrra vähenenud. Samavõrra on tööd vähem ka siseviimistluse tegijatel.

Et kaup enam nii hästi ei lähe, siis on tootjad ja edasimüüjad viimasel ajal sunnitud hindu langetama.

"Oleme mitmeid kampaaniaid teinud. Need on seotud erinevate edasimüüjatega. Toodete kaupa on hinnalangus erinev, aga ütleme nii, et jämedalt on veerandi jagu hinnad langenud," toonitas Kaldma.

"Turul on praegu ikka väga hapu seis, rabelemist hindade osas on täitsa näha, kõik langetavad," kommenteeris ta.

Ka Rebas on sama meelt, olgugi, et üks osa tehaseid tema sõnutsi hindades järele ei plaani anda, on seevastu teised, kes seda teinud on, hindu kahandanud ligi 15% võrra.

Enamasti on tema sõnul praegu soodushindadega võimalik osta wc-potte. Dušinurkade ja vannide tootjad soodustuste tegemisel nii leebed pole olnud.

"Kui dušinurki praegu ostetakse, siis peamiselt ikkagi odavaid Hiina omi. Nende hinnad on pea kaks korda väiksemad teistest müügil olevatest sarnastest toodetest," selgitab Rebas.

Plaatimistöödega tegeleva Plaadimehed OÜ tegevjuhi Janar Rannamägi sõnul on hinnapoliitikas teinud korrektuure ka nemad. Laias laastus on tema sõnutsi plaatimistööde hinnad peatöövõtjate jaoks langenud kuni 50%, eraklientidele pakutavate teenuste puhul aga ligi 30%.

"Kui erakliendi vannitoa plaatimise hind on praegu 200-250 kr/m2, siis aasta tagasi oli see 300-350 kr/m2. Hind sõltub töö iseloomust ja mahust," tõi ta näite.

Lisaks viivad nad Rannamägi sõnul sarnaselt teistele läbi erinevaid kampaaniaid ning püüavad ära kasutada kõiksuguseid tehnoloogilisi võimalusi enese turundamiseks internetis. Plaane on praegu sooduskampaaniate korraldamise osas kuni sügiseni.

Küsimuse peale, kui palju tuleb näiteks AS FEB sanitaartehnika müümisel kliendile tingimise osas vastu, lausus Rebas kiirelt ja konkreetselt, et väga hästi tuleb vastu. "Letihinnad on küll väljas, aga klient saab ju alati küsida, enamasti siis ta ka allahindlust saab. See kauplemisruum on muidugi erinevatel toodetel erinev, aga laias laastus võib öelda, et umbes 10% küll," mainis ta.

Kuna hindade osas on rabelemist ka siseviimistlus- ja plaatimistööde pakkujate hulgas, siis tuleb ka neil Rannamägi kinnitusel paindlikud olla. Hinnast on võimalik plaatimistööde puhul alla tingida tema sõnul ligikaudu 15%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing