Ukrainast lahkuv Olympic hakkab kahjutasu nõudma

Katariina Krjutshkova 10. juuli 2009, 00:00

Ukraina äkilise litsentside katkestamise kahjusid ja võimalikku hüvitist ei osanud Olympic Entertainment Groupi tegevdirektor Andri Avila veel ennustada.

"Kahjud on alles hindamisel, mistõttu on ka võimaliku kompensatsiooni ulatusest veel vara rääkida," märkis Avila.

Olympic teatas eile börsile, et kasiinoäri keelustamise tõttu Ukrainas otsustas ettevõte sulgeda kolm Ukraina tütarettevõtet.

Ukrainas litsentside peatamise tõttu suletud Olympicu tütarettevõtete kasiinod teenivad ettevõttele päevas 100 000 krooni kahjumit, rääkis firma suuromanik ja nõukogu esimees Armin Karu aktsionäride üldkoosolekul. "Mis juhtus, on ennekuulmatu ega mahu tänapäeva ärikultuuri," kommenteeris Karu.

Avila sõnul ei ole nad Ukrainas väljastatud viieaastast litsentsi rikkunud ning kasiinofirma ootus oli seal tegutseda määratud aja lõpuni. Need põhimõtted olid välja toodud ka Eesti ja Ukraina vahel sõlmitud investeeringute kaitse lepingus, mis Avila sõnul on kohtus nende põhiargument. Koos teiste Ukrainas tegutsevate kasiinooperaatoritega kaalub Olympic pöördumist ka Euroopa Komisjoni.

LHV analüütiku Sten Pisangi sõnul on investorite seisukohalt igal juhul positiivne, et Olympic kaitseb agressiivselt enda huve ja õigusi Ukrainas.

"Kui Olympicul õnnestub saada kompensatsiooni, siis on see investorite jaoks loomulikult väike kergendus, kuid praegu on veel vara hinnata selle protsessi kestust ja võimalikku tulemust," lisas ta. Samas nentis Pisang, et Ukraina majanduslik seis on samuti kõhetu ja väga suuri lootusi ei tasu seada.

Pisangi sõnul on Ukraina tütarettevõtete sulgemisega suur kahju juba tehtud, aga kasiinode sulgemisega kaasneb veel lisakulusid. Maha tuleb kirjutada mõned varad, näiteks mängusaalide sisustus.

LHV analüütiku sõnul püütakse kasiinoturgu peaaegu igal pool aina karmimalt reguleerida ning see on alati olnud kasiinoäri üks suurimaid riske.

Olympicu väikeaktsionär Rene Ilves ütles, et temal ei ole plaanis osalust veel maha ärida. "Ei ole plaanis müüa. Küll tulevikus hakkab aktsia jälle tõusma," ütles Ilves.

Aktsionärid Olavi Akerman ja Urmas Leemann olid mõlemad puhkusel ega soovinud parajasti aktsiamüügi peale mõelda. "Meeldiv see muidugi ei ole, aga puhkuse ajal ei otsusta midagi," lausus Leemann.

Juba eelmisel suvel Olympic Entertainment Groupi aktsiaid müüa soovitanud LHV hinnangul võib Olympicu aktsia hind veel üllatada.

Eile kukkus Olympicu aktsia hind 5,36 protsenti, 8,29 kroonile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing