Olympicu omanike aktsiapakk kärbub

Virge Haavasalu 18. august 2009, 00:00

"Müüsin osa mulle kuulunud OEG aktsiatest seoses sooviga finantseerida teisi investeerimisprojekte," ütles Karu Äripäevale.

"Aktsiate müügitehing ei muuda minu positsiooni ettevõtte enamusosanikuna ning seetõttu ei ole müüdud kogust põhjust pidada ka oluliseks osaks minu omanduses olevatest OEG aktsiatest," lisas ta.

Ka Olympic EG teine suuromanik Jaan Korpusov põhjendas aktsiate müüki vajadusega rahastada oma teisi ettevõtteid. Üksikasju mees kommenteerida ei soovinud.

"Põhjus on lihtsalt see, et tahan refinantseerida oma teisi ettevõtteid," ütles Korpusov lühidalt ja märkis, et tegemist on väga pisikese osaga kogu tema osalusest ettevõttes ja et Olympic EG-l siin küll mingit põhjust ei ole.

"Me oleme kokku leppinud, et praegu üksikasju ei kommenteeri," vastas Korpusov küsimusele, kas oli lihtne vabaneda aktsiatest ja kas ostjapool oli juba eelnevalt olemas. "Loomulikult on sellelt hinnatasemelt väga lihtne vabaneda, sellepärast et mõned välisinvestorid on sisenenud turule ja et väike huvi on tekkinud. Hind on küllaltki odav sellisele ettevõttele," täpsustas ta.

"See ei ole üldse välistatud," vastas Korpusov küsimusele, kas ta võib millalgi aktsiad tagasi osta. Ettevõtja nägi ühe olulise probleemina majanduslanguse pikaajalist kestvust, mida ei osatud ette näha. Samas märkis Korpusov, et ega majanduskriis ole igavene. "Mõned loodavad, et põhi on käes, et siis ei lähegi enam kaua aega. Aga võib-olla läheb natuke kauem," arutles ta.

Ärimees uskus, et kunagi saab majanduskriis ikkagi läbi ja et siis on ka võimalik täita ettevõtte juhtkonnal varasemalt plaani võetud programme.

Äripäev kirjutas, et Korpusovile kuuluv OÜ Hendaya Invest on müünud 1,224 miljonit Olympic EG aktsiat, kahandades osaluse 22,06 protsendile, ja et tehingu väärtus võis olla 11,5 miljonit krooni.

"See on suurusjärk, aga ma ei hakka ka neid asju praegu kommenteerima," lausus Korpusov.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing