Niit ja nõel käivad võlast hoolimata

Kadrin Karner 14. september 2009, 00:00

Baltika ise saja suurima maksuvõlglase hulka ei mahtunud, küll aga on seal ligi 6,5 miljoni kroonise maksuvõlaga Baltman OÜ. Krediidiinfo andmetel jääb Baltika ASi maksuvõlg 1,9 miljoni krooni juurde, millele lisandub intress.

"Maksuvõlad on põhiliselt tehnilist laadi, osaliselt ka reaalsed," vastas Äripäeva pärimisele Baltika finantsdirektor Ülle Järv.

Järv selgitas, et Baltika ja Baltman on ühised käibemaksukohuslased, maksuvõlad vähenevad järgmisel nädalal, pärast 20. kuupäeva. Järv lisas, et pidevas ühenduses ollakse ka maksu- ja tolliametiga.

Võlaedetabelis 55. kohal asuva Suva ASi omanik Viktor Saarestik on aga rohkem mures. "Andke tööstusele hingetõmbeaega, sest pingutame ju kõvasti," pani Saarestik riigile hingele, kinnitades, et Suva on endiselt väga elujõuline ettevõte.

Suva maksuvõlg küünib 7,5 miljoni kroonini, sellest on maksu- ja tolliameti andmetel ajatatud umbes 3,9 miljonit krooni.

Saarestiku sõnul on asi selles, et äsja lõppes suvi, mil nende toodangut ostetakse vähem, ning poeketid pikendavad pidevalt maksetähtaegu ning nõuavad allahindlusi. "Kauba eest tahetakse tasuda saja päeva pärast, aga meie peame käibemaksud ja kõik maksud varem ära maksma ja siis tekivadki võlad," selgitas ta.

Saarestik rääkis, et hiljuti avas Suva Soomes ühe poe ning teine avatakse oktoobri alguses. "Tegeleme kõvasti Soome turuga, sinna on ka raha paigutatud, see on ka üks maksuvõla põhjus," lisas omanik.

Peale Soomes avatud poe sai Suva oma toodangu sisse ka Eestis 52 kauplusega tegutsevasse Maxima ketti ning sel nädalal tehakse esimene tarne.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing